ניצחון לצוקרמן, הפסד לפתאל. ישראל ב-1:1

צפו: הנבחרת תנסה להחזיר את היתרון מול טורקיה בזוגות

לירון בכר
לירון בכר  06.03.20 - 15:36
תחילת כתבה

(בווידאו: הניצחון של צוקרמן על אילקל)

בקרב נגד הירידה לבית 2 בגביע דייויס, ישראל וטורקיה עומדות על 1:1 בתום היום הראשון. במשחק הראשון של ההתמודדות ניצח אלוף ישראל, דניאל צוקרמן את ג'אם אילקל (195 בעולם) 6:7, 2:6 באנטליה, בעוד בן פתאל הפסיד 7:5, 1:6, 6:4 לאלטוג ג'ליקבילק (329 בעולם) במשחק השני. בשבת (10:00) יתקיים משחק הזוגות, בו צפויים לשחק יוני ארליך ודניאל צוקרמן מול סארפ ארביגון ויאנקה אראל.

דניאל צוקרמן - ג'אם אילקל 6:7, 2:6
במערכה הראשונה השניים שמרו על חבטות ההגשה עד שבמשחקון השביעי צוקרמן נשבר והטורקי עלה ליתרון 3:4. אילקל קבע כבר 3:5 אבל צוקרמן המדורג 832 בעולם עם הרבה אופי שבר בחזרה, לקח שלושה משחקונים ברצף ועלה ל-5:6. הטורקי שמר על ההגשות והמערכה הראשונה הוכרעה בשובר שיוויון.

צוקרמן השיג מיני ברייק ראשון ועלה ליתרון 1:3. הטורקי עוד חזר ועלה ליתרון 3:4 אלא שאז ארבע נקודות רצופות של צוקרמן שלומד במכללת USC נתנו לו את הניצחון 4:7 ויתרון 0:1 במערכות.

צוקרמן המשיך את המומנטום בפתיחת המערכה השניה, שבר פעמיים ועלה ליתרון 0:4 כשהוא מנצל יכולת חלשה של המחבט הבכיר של הטורקי. אילקל עוד צימק ל-5:2, אבל צוקרמן המשיך את היכולת המצויינת שלו, השלים ניצחון 2:6 והעלה את ישראל ליתרון 0:1 על טורקיה שמהווה מקדמה חשובה לקראת ההמשך.

בן פתאל - אלטוג ג'ליקבילק 7:5, 1:6, 6:4
פתאל בן ה-22 שמתאמן באקדמיה בוולנסיה אצל חבייר פילס שאימן את דויד פרר עשרים שנה, פתח מצויין שבר פעמיים את ההגשות של הטורקי ועלה ליתרון 0:5.

הטורקי שהפסיד לפתאל רק בשבוע שעבר בפיוצ׳ר התחיל לאט לאט להכנס למשחק ובעזרת דחיפת הקהל המקומי שבר גם כן פעמיים חזרה וצימק ל-4:5. פתאל איבד את כל הביטחון והטורקי שבר שוב והשלים ריצה של שבעה משחקונים כדי לנצח את המערכה הראשונה 5:7.

פתאל לא הוריד את הראש ופתח את המערכה השניה כמו שהחל את הראשונה שבר מוקדם ועלה ל-0:3.
הישראלי המשיך להיות הדומיננטי מנגד הטורקי המשיך לחלק מתנות ושתי שבירות נוספות אפשרו לישראלי לנצח 1:6 ולהשוות ל-1-1 במערכות.

גם בפתיחת המערכה המכרעת פתאל השיג שבירה מוקדמת ועלה ליתרון 2:4. אלא שאז חזר על עצמו הסיפור מהמערכה הראשונה, פתאל פשוט לא עמד בלחץ ובנקודות המכריעות חילק מתנות לטורקי שלקח ארבעה משחקונים ברצף בדרך לניצחון 4:6. טורקיה מאזנת ל-1:1 בתום היום הראשון.

צפו בתקציר ->

ארליך: "בטוח שנוכל להביא את הנקודות בהמשך"

צוקרמן אמר לערוץ הספורט: "אני מאוד שמח שהבאתי את הנקודה וניצחתי במשחק הראשון שלי בדייויס ביחידים. אני מתרכז כרגע בזוגות למחר ומקווה שנביא עוד שתי נקודות וננצח את המפגש".

פתאל: "פתחתי את המשחק טוב אבל לא הצלחתי לנצח במערכה הראשונה. אני שמח שבמערכה השנייה המשכתי באותו קו בו פתחתי את המשחק וזכיתי במערכה. במערכה השלישית היריב שלי שיחק בנקודות החשובות טוב יותר ממני וזה הכריע את המשחק".

הקפטן יוני ארליך: "סיימנו את היום הראשון בטעם של מתוק-חמוץ. התחלנו את המשחק הראשון עם ניצחון של צוקרמן, שלמרות שהיה בפיגור בסט הראשון, הוא ידע להתעלות ולנצח במערכה הראשונה. במערכה השנייה הוא הראה עליונות נגד שחקן בכיר בהרבה ממנו ואני מאוד גאה בו על רוח הלחימה והאמונה. בן התחיל את המשחק שלו מצוין וכבר הוביל 0:5, אך לצערנו הוא לא הצליח לסגור את המערכה והוא התעייף בהמשך. מחר צריך להביא שתי נקודות ואני בטוח שנוכל לדעת להביא אותן".