שרדה: לשם ניצח, ישראל גברה 1:3 על טורקיה

דייויס: אחרי הניצחון בזוגות, הנבחרת השלימה את המשימה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.03.20 - 13:42
(לידור גולדברג, איגוד הטניס)
(לידור גולדברג, איגוד הטניס)

תגיות: גביע דייויס

תחילת כתבה

נבחרת הדייויס של ישראל השלימה את המשימה. הכחולים-לבנים השיגו 1:3 חשוב על טורקיה במסגרת המפגש של בית 1 נגד הירידה לבית 2, אחרי שהיום (שבת) ניצחו גם בקרב הזוגות וגם במשחק הרביעי בו עידן לשם ניצח ביחידים והשלים את התוצאה המצוינת.

כזכור, אתמול דניאל צוקרמן סידר יתרון בסיום המשחק הראשון, אבל בן פתאל הפסיד במשחק שלאחר מכן ובכך נקבע 1:1 ביום המשחקים הראשון. היום עלו לחימר באנטליה הקפטן-שחקן יוני ארליך יחד עם צוקרמן, שהביסו 0:2 די בקלילות את סארפ ארביגון ויאנקה אראל (3:6, 1:6) ובכך נותרה החותמת האחרונה על לשם.

הטניסאי המוכשר (355 בעולם) גבר 0:2 על ג'ם אילקל (195 בעולם) עם 2:6 במערכה הראשונה ו-6:7 יותר מותח בשנייה. בכך נבחרת ישראל תוכל לחזור הביתה מחויכת בידיעה שהיא לא תרד דרג.

עידן לשם אמר בסיום: "זה היה משחק מאוד חשוב, הרגשתי טוב מאוד את העידוד והעוצמה של הנבחרת מאחורי וזה כל כך חשוב לשחקן שמשחק במשחק כל כך חשוב. הקפטן והמאמנים הכינו אותי בצורה מעולה והחזיקו אותי שם לאורך כל המשחק, גם ברגעים הקשים. הניצחון הזה מאוד חשוב לנבחרת ואני שמח שיכולתי לעזור. ניצחון כזה מעניק לי המון ביטחון, זה משחק לא פשוט עם הרבה לחץ, כי אתה יודע שאתה לא משחק רק בשביל עצמך אלא בשביל הנבחרת".

הקפטן יוני ארליך הוסיף: "זו התרגשות גדולה מאוד לסיים את המפגש בניצחון על טורקיה, במיוחד בחוץ, על חימר, כשהרבה זמן לא ניצחנו על המשטח הזה. אני גאה מאוד בשחקנים שלי, הם הראו אופי בכל משחק ומשחק, הרבה לב ורמה גבוהה מאוד. היה שבוע לא קל, מאתגר מאוד מבחינתי ברמה האישית, להיות גם קפטן וגם שחקן - גם לדאוג לעצמי להיות בכושר משחק וגם לדאוג לשחקנים ולקבל החלטות. אני מרגיש כאילו זה היה שבוע על ספידים".

יו"ר איגוד הטניס, ד"ר יוני ירום, סיכם: "נבחרת ישראל הוכיחה שהיא קורצה מחומר אחר, אחדות השחקנים ומנהיגותו של הקפטן יוני ארליך, ובשיתופם של המאמנים יואב שב ויואב בן צבי, יצרה תלכיד אשר הראה שוב שהוא יכול לנצח כל יריב, על כל משטח. השחקנים הצעירים של ישראל הראו בגרות וגאוות דגל לייצג את המדינה והשיגו ניצחון חשוב שממקם אותנו במקום מצוין להתקדם קדימה. איגוד הטניס גאה בשחקנים ובצוות האימון על הישגם, ואנו מצפים למפגש הבא בספטמבר בתקווה שהוא יהיה בבית".