עוד קורבן לנגיף: אינדיאן וולס נדחה

מנכ"ל ה-WTA תקף. נדאל: "נקווה לפתרון מהרשויות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.03.20 - 08:33
תחילת כתבה

בווידאו: הזכיה של נדאל בטורניר אקפולקו

היא דוחה משחקים, מרחיקה אוהדים מהמגרשים וכעת בהלת הקורונה הובילה לביטול אחד הטורנירים היוקריים בסבב השנתי. הוועדה המארגנת הודיעה שאינדיאן וולס יידחה למועד לא ידוע בשל ההתפשטות המדאיגה של הנגיף ובמטרה לשמור על בריאות ובטיחות הטניסאים.

"אנחנו נורא מאוכזבים מביטול הטורניר, אבל הבטיחות של הקהילה המקומית, האוהדים, השחקנים ושאר האנשים שמעורבים בו הם בעדיפות עליונה", מסר מנהל התחרות טומי האס. "אנחנו נערכים למציאת תאריך אחר ונבדוק את האפשרויות העומדות בפנינו".

מתברר, שדווקא היו אפשרויות אחרות כמו לערוך את המשחקים ללא קהל, אבל מנכ"ל סבב ה-WTA סטיב סיימון סיפר שהיא נדחתה על הסף: "אנחנו היינו בעד הרעיון, אבל מארגני הטורניר לא הרגישו שזה משרת את רצונם בצורה הטובה ביותר".

גם רפא נדאל, לקח כמובן את הדחייה באכזבה וצייץ: "אנחנו עדיין כאן ומחליטים איך להמשיך הלאה. מה שקורה מסביב לעולם נורא עצוב ואנחנו מקווים לקבל פתרון מהרשויות. בריאות ובטיחות לכולם".

אינדיאן וולס נערך מדי שנה בקליפורניה ונחשב כאמור לאחד הטורנירים היוקרתיים בסבב בו משתתפים הטניסאים הטובים בעולם. בשנתיים האחרונות, למעלה מ-450 אלף צופים הגיעו לצפות במשחקים, מה שמסביר באופן הטוב ביותר את החשש מהתפשטות הנגיף באירוע בסדר גודל שכזה. בעוד כחודשיים וחצי אמור להיערך הגראנד סלאם השני ל-2020 - הרולאן גארוס - ויהיה מעניין לראות האם תהיה לכך השפעה עליו.