פדרר: "אני לא מתאמן, לא רואה סיבה כרגע"

השווייצרי על חזרת הטניס: "מקווה שלעולם לא אשחק בלי קהל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  23.05.20 - 18:07
תחילת כתבה

לצד חזרתן של יותר ויותר ליגות כדורגל ברחבי העולם, סבב הטניס העולמי לא צפוי להתחדש לפחות עד אוגוסט. ובזמן שרפאל נדאל כבר חזר להתאמן ונובאק ג'וקוביץ' הודיע שישוב להתחרות באמצע יוני, מי שלא ממהר לחזור למגרשים הוא מי שנחשב בעיני רבים לגדול מכולם - רוג'ר פדרר.

בראיון ל"גלובואספורטה" הברזילאי, סיפר פדרר בן ה-38: "האמת שאני לא מתאמן כי בכנות, אני לא רואה סיבה אחת לעשות את זה כרגע. המצב הגופני שלי טוב ואני חושב שיעבור הרבה זמן עד שנחזור לשחק. חשוב לי לקבל מנוחה משמעותית כרגע, אני לא מתגעגע לטניס יותר מדי. למרות שכשנהיה קרובים לחזור ותהיה לי מטרה להתאמן לקראתה, תהיה לי סופר מוטיבציה".

"מאז 2016 כשעברתי ניתוח, לא עברו חמישה שבועות רצופים שהייתי בהם בבית", הוסיף השווייצרי, שמדורג כיום במקום הרביעי בעולם. "זה היה זמן נהדר לכל המשפחה, יש לנו מזל שכולנו בריאים ושהמשפחה והחברים שלנו מרגישים טוב. לפעמים אנחנו משתגעים מלהיות יחד בבית כל כך הרבה, אבל זה נורמלי", הוסיף בהומור.

ומה לגבי חזרתם של הטורנירים? "אני לא יכול לדמיין את עצמי מתחרה באצטדיון ריק, אני לא מצליח ומקווה שזה לא יקרה לעולם. הרבה פעמים אנחנו מתאמנים בלי אנשים שצופים בנו, אבל לשחק זה שונה. ברור שזאת אפשרות מציאותית, אבל אני חושב שיכולנו לחכות לזמן ראוי יותר ולחזור בתנאים הטובים ביותר, לפחות עם שליש או חצי מהקהל. יהיה לי מאוד קשה לשחק בטורנירים גדולים בלי קהל".