"משוועים לשינוי": אבי פרץ קרוב לניצחון

שוער העבר מוביל במירוץ ליו"ר איגוד הטניס: "נעבוד קשה"

לירון בכר
לירון בכר  16.07.20 - 11:50
תחילת כתבה

אחרי תקופה ארוכה של דשדוש, עולם הטניס משווע לשינוי: בשבוע הבא יתקיימו הבחירות לתפקיד יו"ר האיגוד, כאשר מועמד אחד נראה כמוביל באופן משמעותי - אבי פרץ, כדורגלן מכבי חיפה לשעבר, נמצא ביתרון של למעלה ממאה קולות על פני יריבו, היו"ר המכהן ד"ר יוני ירום.

בשבוע הבא יתקיימו הבחירות לתפקיד יו"ר איגוד טניס, רק כדי לעשות סדר בהצבעה יש 1328 קולות של 78 מועדונים בעלי זכות בחירה בהתאם לקבוצות הליגה שמפעיל כל מועדון. יו"ר ועדת הבחירות יהיה השופט עודד מודריק שיחליט בימים הקרובים האם ההצבעה כולה תעשה בשיטה אלקטרונית חשאית מרחוק או חלק יוכלו להגיע ולהצביע בכפר המכבייה הכל כמובן בהתאם למגבלות הקורונה. מיכאל קליין שתומך באבי פרץ מסר לכתבנו שכרגע פרץ מוביל בלמעלה מ-100 קולות.

אין זה סוד שענף הטניס איבד בשנים האחרונות את הזוהר שלו והפך לענף שולי, והרבה פחות זוהר. זאת למרות שרבבות שחקני טניס חברים במועדונים בכל הארץ ולמרות התשתיות המרשימות שיש לענף. לחברי האיגוד המצב הזה נמאס. "עולם הטניס משווע לשינוי", אומר אחד מנציגי המועדונים לאתר ערוץ הספורט, "המצב הקיים לא יכול להימשך, חייבים להחזיר את הציבור לשחק טניס". פרץ אמנם במקור הגיע מהכדורגל, אבל מזמן קבע את ביתו בענף הטניס. מה שהתחיל בליווי שתי בנותיו שהיו שחקניות טניס, המשיך בהקמתו של מועדון טניס מצליח בנתניה - וכעת הוא מוכן לתפקיד המאתגר החדש.

הרוחה החדשה שמביא עימו פרץ לתפקיד נתקלה גם בהתנגדות, לאחר שאמש ד"ר ירום איחד כוחות עם מי שהיה המועמד השלישי לתפקיד, מנכ"ל ערוץ 10 לשעבר מודי פרידמן; אבל פרץ ממשיך לכבוש את מעוזי הטניס בכל הארץ, ונפגש עם ראשי כל המועדונים מצפון ועד דרום. בשיחות עם גורמים מרכזיים בקרב מועדוני הטניס בארץ, נראה ששבוע לפני יום הבוחר - פרץ עומד להיות יו"ר איגוד הטניס הבא. "אני לא מגיב לספקולציות", אמר מי שאמור לנצח, "העבודה הקשה תחל אחרי הבחירות".