פרש ותקף: קיריוס לא ישחק באליפות ארה"ב

האוסטרלי בהודעה חריפה: "שחקנים, חשבו על אחרים לשם שינוי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.08.20 - 12:47

תגיות: ניק קיריוס

תחילת כתבה

נגיף הקורונה פגע קשות בטניס העולמי והוביל לביטולם של שני טורנירי גראנד סלאם (ווימבלדון ורולאן גארוס), אבל בארצות הברית עדיין מנסים לשדר עסקים כרגיל. בסוף החודש אמורה לצאת לדרכה המהדורה ה-140 של אליפות ארה"ב הפתוחה, אולם איום הנגיף הוביל לגל פרישות כשהגדולה שבהן היא של ניק קיריוס.

קיריוס, מתוקף היותו קיריוס,  בישר על ההחלטה שלא להשתתף ביו אס אופן עם הודעה בנוסח הייחודי לו: "אני לא אשחק השנה באליפות ארה"ב. כואב לי כל כך שלא אוכל להתחרות בארתור אש - אחד המגרשים הגדולים בעולם הספורט. אני נשאר בחוץ בשביל מאות אלפי האנשים, האוסטרלים והאמריקנים, שאיבדו את חייהם. זאת ההחלטה שלי, תאהבו אותה או לא".

"יש לי בעיה עם התאחדות הטניס האמריקנית על ההחלטה לקיים את האליפות ואם שחקנים לא רוצים להגיע זו החלטה שלהם", תקף קיריוס ופנה לשחקנים: "אתם צריכים לחשוב על האינטרס אחד של השני ולעבוד יחד. אתם לא יכולים לרקוד על שולחנות ולהיות חמדנים בכל רחבי אירופה או לעשות כסף זריז עם אירוח משחק ראווה. זה פשוט אנוכי".

"חשבו על אנשים אחרים לשם שינוי. לווירוס הזה לא משנה הדירוג העולמי שלכם או כמה כסף יש לכם. התנהגו באחריות. לכל השחקנים שבוחנים את האפשרויות ומתנהגים בחוסר אחריות, אני רק יכול לאחל בהצלחה, סכנו את עצמכם. אין לי בעיה עם זה", חתם קיריוס.

מלבד קיריוס, סבב הגברים יחסר את רוג'ר פדרר שמתאושש מפציעה ויחזור רק בשנה הבאה וסטאן ואוורינקה. בנשים, אשלי בארטי הודיעה שלא תשתתף מסיבות דומות משל האוסטרלי וגם סימונה האלפ לא תיקח חלק.