הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאמא-מיה: סרינה ואזרנקה ייפגשו בחצי הגמר

מפגש ענקיות - ואמהות - בקרב על המקום בגמר אליפות ארה"ב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.20 - 06:00

לנגד עיניה של סרינה וויליאמס עומדת מטרה אחת בלבד: זכיה באליפות ארצות הברית הפתוחה. הטניסאית האדירה עשתה צעד נוסף לעברה כשהעפילה לחצי הגמר עם 6:4, 3:6, 2:6 על צבטנה פירונקובה ורחוקה שני ניצחונות בלבד ממייג'ור ראשון מאז 2017.

את אחד משני הניצחונות הללו היא תצטרך סרינה להשיג על לא אחרת מאשר ויקטוריה אזרנקה המתקאמקבת בעצמה. הבלארוסית בת ה-31 (27 בעולם), שכמו סרינה הפכה גם כן לאמא, דרסה 1:6, 0:6 את אליס מרטנס והעפילה לחצי גמר גרנד סלאם ראשון מאז 2013. אז, לבטח לא תופתעו לגלות, היא הגיעה גם עד לגמר בארצות הברית, והפסידה בו - איך לא - לסרינה וויליאמס.

סרינה שלטה בטניס העולמי בשני העשורים האחרונים, אבל סבלה ממחסום מנטלי מאז לידת בתה. לארבעה גמרי גראנד סלאם היא העפילה ובכולם הפסידה והפעם היא תנסה לשבור את הרצף המאכזב. אגב, בכל 11 הפעמים האחרונות בהן סרינה התחרתה בארה"ב היא גם הגיעה עד לחצי הגמר. באשר לאזרנקה, הבלארוסית, כזכור, זכתה פעמיים ברציפות (2012, 2013) באליפות אוסטרליה הפתוחה - וכעת תנסה להשיג תואר מייג'ור שלישי בקריירה. מאזן כל הזמנים בין שתי הענקיות הוא חד-צדדי: 4:19 לזכות האמריקנית.

למען האמת, בחצי הגמר סרינה לא ליקקה דבש מול פירונקובה, נכנעה במערכה הראשונה ונשברה כבר במשחקון הראשון בשנייה, אבל פעם נוספת האופי שלה סייע לה על מנת להשלים קאמבק יפה. 20 אייסים היא הנחיתה, הוסיפה 44 ווינרים וסגרה עניין בתוך שעתיים ו-14 דקות. אזרנקה, לעומת זאת, בתוך 73 דקות בלבד, במהלכן זכתה ב-60 נקודות לעומת 35 בלבד של יריבתה.