הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדאל: "זה לא הזמן לחשוב על השוויון עם פדרר"

אחרי שהשווה את שיאו של השוויצרי עם גרנד סלאם 20 בקריירה, הספרדי התרגש: "שנה קשה מאוד, הניצחון פה הוא הכל עבורי". ג'וקוביץ' פרגן: "הוא פנומן, היה לו משחק מושלם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.10.20 - 18:38

מלך החימר עשה זאת שוב. רפאל נדאל השלים הערב (ראשון) זכייה מספר 13 (!) ברולאן גארוס אחרי תצוגת טניס מושלמת מול נובאק ג'וקוביץ'. השור ממאיורקה הביס 0:6, 2:6, 5:7 את המדורג הראשון בעולם תוך שעתיים ו-43 דקות וזכה בגראנד סלאם מספר 20 בקריירה. בכך, הספרדי השווה את שיאו של רוג'ר פדרר, והוא בטח לא מתכוון לעצור פה.

למעשה, נדאל שלא הפסיד מערכה אחת במשך כל הטורניר והפסיד רק שבעה משחקונים לסרבי, לא זכה בטורניר רק שלוש פעמים במהלך הקריירה. הספרדי ניצח ב-100 משחקים על החימר בפאריס, לעומת שני הפסדים (פעם אחת פרש).

"אחרי כל מה שעברתי בקריירה, פציעות.. בלי הקבוצה והמשפחה שלי זה היה בלתי אפשרי", אמר נדאל הנרגש בסיום". זו הייתה שנה קשה. לנצח פה אומר הכל עבורי. זה לא הזמן לחשוב על השוויון עם פדרר. היום זה רק ניצחון ברולאן גארוס. העברתי פה חלק מהרגעים הכי חשובים בקריירה שלי. הרומן שיש לי עם העיר הזאת והמגרש הוא יוצא מהכלל".

"בשבילי לנצח פה בכל פעם, אני אפילו לא יכול להגיד שזה חלום - זה משהו מעבר למחשבות הטובות ביותר שלי", המשיך הספרדי. "אני שמח מאוד, כולם יודעים שזה המגרש הכי חשוב לאורך כל הקריירה שלי. אני נהנה פה מרגעים מיוחדים והיום היה אחד כזה. אנחנו לא יכולים לחגוג את הטורניר באופן נורמלי וזה קצת פחות משמח, אבל בכל מקרה תודה רבה. אני מאוד מקווה שבעוד כמה חודשים שנחזור לפה נהיה מסוגלים לחגוג את האצטדיון המדהים והחדש הזה עם קהל מלא".

נדאל הוסיף: "אמרתי זאת לפני כן, אבל לכל המשפחה והקבוצה של נובאק ניצחון מדהים באוסטרליה ועוד טורנירים, מה שאתה עושה בטניס זה דבר מאוד מאוד מיוחד, זה כבוד לי לחלוק את הטניס ביחד איתך, היו בינינו מאבקים קשים לאורך זמן אני מקווה שזה יימשך בשנים הבאות, שיהיה לך בהצלחה וכל טוב להמשך הדרך.

"תודה רבה לכולם שאפשרו לנו לשחק פה, היו לנו רגעים מאוד מאתגרים. אני חושב שנובאק ואני מאוד ברי מזל שאנחנו יכולים לשחק את הספורט הזה, אז תודה רבה לרולאן גארוס שאירגנו את זה לאור מצב כה קשה. אמרתי את זה לפני, אבל תודה לכל מי שתמך בי והמשפחה שלא יכולה הייתה לבוא - אני מרגיש את התמיכה של כולם, בלעדיכם זה לא היה קורה", סיכם הזוכה המאושר.

בעוד נדאל עשה היסטוריה, היה גם צד שסיים יום מאכזב במיוחד. ג'וקוביץ' אמר לאחר המשחק: "אין לא יודע מדי מה להגיד, הובסתי על ידי השחקן היותר טוב על המגרש. הוא הגיע לכל כדור, הוא שיחק מושלם. הרגשתי שהיה לי טורניר טוב, אין ספק שהערב יכולתי להיות יותר טוב, אבל היכולת שלו הפתיעה אותי. איכות הטניס שהוא הציג, הרמה. הוא פשוט פנומן. היה לו משחק מושלם".