מדבדב הדיח את נדאל ועלה לגמר מול תים

הרוסי ניצח בשלוש מערכות. האוסטרי גבר על ג'וקוביץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.20 - 01:14
תחילת כתבה

אחרי הניצחון על אלכסנדר זברב ברבע הגמר, הייתה תחושה שהשנה המאכזבת של נובאק ג'וקוביץ' תסתיים בטעם מתוק - אבל הערב (שבת), המדורג ראשון בעולם המשיך בקריסה המתונה: נולה ספג 2:1 מדומיניק תים בטורניר סוף השנה בלונדון. בהמשך הלילה, דניל מדבדב גבר על רפאל נדאל בשלוש מערכות ויפגוש את האוסטרי ביום ראשון בשעה 22:00.

ג'וקוביץ' התחיל את ההתמודדות בצורה רעה ונקלע לפיגור כבר אחרי המערכה הראשונה, שארכה קרוב לשעה והסתיימה ב-5:7 לתים. האוסטרי המשיך להקשות על המדורג בעולם, אך נכנע במערכה השנייה לאחר שובר שוויון. גם במערכה השלישית השניים היו זקוקים לשובר שוויון כדי להגיע להכרעה, אך לבסוף האוסטרי יצא עם ידו על העליונה. וכך, בתום כמעט שלוש שעות - ג'וקוביץ' סיים את דרכו בטורניר סוף השנה בלונדון.

דניל מדבדב הדיח את רפאל נדאל עם 6:3, 6:7 (4), 3:6 בתום שעתיים ו-38 דקות ועלה לגמר בלונדון לראשונה בקריירה. הוא השחקן הראשון ב-72 המשחקים האחרונים שמצליח לחזור מפיגור מערכה נגד נדאל ולנצח.

הרוסי שמדורג 4 בעולם, הפסיד כאמור את המערכה הראשונה כשנשבר במשחקון השמיני, אך ידע לחזור בהמשך. בסט השני, מדבדב ונדאל שברו פעמיים כל אחד והגיעו לשובר שוויון, שם הרוסי לקח לספרדי שתי נקודות על ההגשות שלו וקבע שוויון במערכות. במצב של 3:3 בסט השלישי, מדבדב שבר פעם נוספת לנדאל ובהמשך עשה זאת שוב בדרך לגמר.