רוק (אחרי) 30: המספרים של ג'וקוביץ'

המיקום מול פדרר ונדאל, והמאזן ב-2021. כל הנתונים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.02.21 - 12:56
תחילת כתבה

הגרנד סלאם הראשון של העונה הולך לסרבי: נובאק ג'וקוביץ' זכה היום (ראשון) בתואר ה-18 שלו, לאחר שגבר בקלילות במשחק הגמר של אליפות אוסטרליה הפתוחה על דניל מדבדב הרוסי. זוהי השנה השלישית ברציפות שהוא מסיים את האליפות כמנצח, והמדורג רביעי נמצא במאזן של 0:8 (במשחקים רשמיים) בשנת 2021.

כמיטב המסורת, מיד עם סיום המשחק, התייצבו שני המתמודדים לשאת דברים. ג'וקוביץ' פתח בג'נטלמניות כלפי יריבו ואמר לו: "אתה ספורטאי גדול, והוכחת את זה שוב. אני אוהב את דניל על המגרש ומחוצה לו, הוא אחד המתמודדים הכי קשוחים שפגשתי. זה רק עניין של זמן עד שתזכה בגרנד סלאם", הוא אמר בחיוך, "אבל אשמח אם תוכל לחכות עוד כמה שנים..."

"אני רוצה להודות לכל הצוות שלי שנמצא פה ובבית. כל המשפחה שלי שאיתי הרבה זמן במסע הזה. השבועות האחרונים היו כמו רכבת הרים. יש לי רגשות מעורבים בכל מה שקרה לטניסאים שהגיעו לאוסטרליה. אבל זה היה אירוע מוצלח ביותר ואני מודה למארגנים על כך. זה לא היה קל ומאתגר. הם צריכים להיות גאים בעצמם. הם אפשרו לנו להגיע לפה למעמד הזה. תודה שאפשרתם לדבר הזה להתקיים".

מדבדב, מצידו, אמר: "אני רוצה לברך את נובאק, אני מניח שזה לא יהיה התואר האחרון שלך. פגשתי את נובאק לפני הרבה שנים, כשהייתי 400 או 500 בעולם במונאקו. הערצתי אותו, והוא לא השתנה מאז. הוא ספורטאי ענק, ואחד הגדולים ביותר". לקהל הוא ביקש להודות במיוחד ואף אמר להם בחיוך: "רציתי שהמשחק יהיה יותר ארוך ומבדר עבורכם... אבל מודה לכם על האנרגיות". 

ג'וקוביץ' צמצם את הפער בדירוג הזוכים של כל הזמנים לשניים מהכוכבים שלפניו ברשימה - רוג'ר פדרר ורפאל נדאל, שניהם עם 20 זכיות בטורנירי גרנד סלאם. מאחוריו ברשימה - שניים שכבר פרשו, פיט סמפראס (14) ורוי אמרסון האוסטרלי עם 12. בנוסף, ג'וקוביץ' השתווה לרפאל נדאל, עם הזכייה השישית בגרנד סלאם אחרי גיל 30.