מחוץ לפלייאוף: עוליאל נכנע, ישראל הפסידה

צפו: 3:2 לאוקראינה, הנבחרת תאבק על ההישרדות בדרג ב'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.03.21 - 17:29
תחילת כתבה

אכזבה לנבחרת ישראל בגביע הדייויס. ישי עוליאל (425) נכנע היום (שבת) 6:4, 6:2 לסרגיי סטחובסקי (194) ובכך הושלמה סדרת המשחקים בהפסד 3:2 לאוקראינה. הנבחרת פספסה הזדמנות לעלות לשלב הפלייאוף של הטורניר.

כזכור, במשחק הראשון איליה מרצ'נקו הצליח לנצח את דניאל צוקרמן 1:2, סטחובסקי הפסיד לעידן לשם - ובקרב הזוגות, צוקרמן וארליך הצליחו לגבור על דניס מולצ'אנוב וסטחובסקי. בעימות האחרון, לשם נוצח בקלילות 2:0 ע"י מרצ'נקו - וכעת, הפסדו של עוליאל סתם את הגולל על הסדרה.

בכך, ישראל למעשה נקלעת למאבקים נגד הירידה לדרג ג'. לנבחרת היו תקוות גדולות להעפיל לשלב הפלייאוף של הטורניר, אך נראה כי היא תחפש את ההצלחה בטורניר הבא.

קפטן הנבחרת, יוני ארליך, אמר בסיום: "תמיד קשה להפסיד מפגש כזה במשחק המכריע ויחד עם זאת, כקפטן, אני מאוד מעודד ולוקח המון מהמפגש הזה גם ברמה האישית וגם ברמת השחקנים. אני מאוד גאה בהם, במי ששיחק ובמי שלא, על התמיכה והפרגון אחד לשני, על האווירה הנהדרת כל השבוע ועל ההקרבה שהם נתנו בכל המשחקים".

"זו היתה משוכה לא קלה, עם שני שועלי קרבות ותיקים, והרגשתי שאנחנו לא פחות טובים מהם, בטח ביום הראשון. אבל היום השתנו הכוחות ולא הצלחנו לסגור את זה. אנחנו פה בשביל לראות את הדברים החיוביים, ואני מקווה שהשחקנים שלנו יקחו מפה המון וישתפרו ויתפתחו בשנים הקרובות".