הוא חזר. צפו: רוג'ר פדרר העפיל לרבע הגמר בדוחא

השווייצרי שב למגרשים וגבר 1:2 על האנגלי דניאל אוואנס. גם דומיניק תים ואנדריי רובלב עלו לשלב הבא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.03.21 - 21:34

תגיות: רוג'ר פדרר

תחילת כתבה

חיכינו, חיכינו, והנה הוא חזר. רוג'ר פדרר גבר הערב (רביעי) 6:7, 6:3, 5:7 על דניאל אוואנס הבריטי בטורניר דוחא והעפיל לרבע הגמר. השווייצרי המדורג שישי בעולם שב למגרשים אחרי היעדרות של מעל לשנה והוכיח הרבה אופי מול המדורג 24.

זה לא הלך חלק, אבל השווייצרי האגדי חזר לחייך. אחרי 13 חודשי היעדרות בשל שני ניתוחים בברך ימין, רוג'ר פדרר פתח את ההתמודדות כשהוא מנצח בקושי את המערכה הראשונה מול הבריטי השאפתן. במערכה השניה, המדורג שישי נשבר בהגשות במשחקון הרביעי ולא הצליח לחזור למשחק.

המערכה השלישית הייתה מותחת לכל אורכה. שני המתמודדים שמרו על ההגשות עד למשחקון ה-12, אז הוכיח פדרר שעם ניסיון קשה להתמודד, והצליח לשבור את אוואנס בדרך לניצחון מרגש אחרי הפציעה הקשה שעבר. בסיבוב הבא יפגוש השווייצרי בן ה-39 את ניקולוז בסילאשווילי (42).

גם המדורג הבכיר בטורניר, דומיניק תים (4 בעולם), נאלץ להזיע לפני שהשיג את הכרטיס לרבע הגמר. למרות יתרון 2:5 על אסלן קארצב, הסנסציה מאליפות אוסטרליה, האוסטרי הפסיד את המערכה הראשונה 7:6. הוא התעשת בשתי המערכות הבאות עם 3:6, 2:6 והמשיך לשלב הבא, שם הוא יפגוש את רוברטו באוטיסטה-אגוט (13), שגבר בשתי מערכות (4:6, 3:6) על אלכסנדר בובליק מקזחסטן.

שחקן אחר שטוען לכתר בדוחא הוא אנדריי רובלב (8 בעולם). הרוסי דילג לרבע הגמר בעקבות פרישתו של רישאר גאסקה. לעומתו, דויד גופן, המדורג 6 בטורניר, הודח לאחר הפסד 2:1 לטיילור פריץ (33 בעולם) בתום 2:37 שעות של טניס. האמריקני המפתיע יפגוש את דניס שאפובלוב, שגבר על ואשק פוספיסיל בדרבי הקנדי.