עלו לרבע הגמר: ניצחונות לנדאל וג'וקוביץ'

צפו: הספרדי גבר על סינר, מוסטי ופרש מול נולה לאחר מותחן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.06.21 - 20:02
תחילת כתבה

הרולאן גארוס נמשך היום (שני), ובמרכז תשומת הלב עמדו, איך לא, נובאק ג'וקוביץ' ורפאל נדאל, שעברו מעל המכשולים בדרך לשלב רבע הגמר. הסרבי היה הראשון לעלות על החמיר בפריס, ולאחר משחק רב תהפוכות הצליח לגבור על לורנצו מוסטי, שפרש במצב של 4:0 לטובת נולה במערכה החמישית. בהמשך, גם השור ממאיורקה עלה לשחק וגבר בקלות 0:3 על יאניק סינר האיטלקי.

הספרדי, שזכה בטורניר כבר 13 פעמים, פתח את המשחק נהדרת ולאחר שבירה עלה ליתרון 0:2 במערכה הראשונה, אלא שיריבו האיטלקי הגיב עם שתי שבירות משלו בדרך ל-4:5, כשיש לו את ההזדמנות להגיש לניצחון במערכה. על אף ההזדמנות היקרה, האיטלקי לא עמד בלחץ בדרך לשבירה נוספת של נדאל, שניצח גם את שני המשחקונים הבאים בדרך ל-5:7 במערכה הראשונה.

נראה שמהרגע בו סינר איבד את ההזדמנות להשיג את המערכה הראשונה הרוח פשוט יצאה לו מהמפרשים, ונדאל ניצל זאת כדי לעלות ליתרון 0:4 מוקדם במערכה השנייה, בדרך לניצחון 3:6 ויתרון כפול במערכות. גם במערכה השלישית מלך החימר המשיך להינות ועם 0:6 קליל תוך 30 דקות בלבד העפיל לסיבוב הבא, בו יפגוש את דייגו שוורצמן.

בנוסף לנדאל, גם ג'וקוביץ' העפיל לרבע גמר הרולאן גארוס, אחרי ניצחון בחמש מערכות על לורנצו מוסטי. הסרבי כבר היה בפיגור 2:0 במערכות מול האיטלקי בן ה-19, אבל חזר ל-2:2 תוך 47 דקות - ובמערכה החמישית כבר הוביל 0:4, בדרך למהפך מושלם, אלא שהאיטלקי התלונן על פציעה, פרש - וג'וקוביץ' השלים ניצחון בדרך לרבע, בו יפגוש את מתאו ברטיני.

המדורג הראשון החל בבטחה את המערכה הראשונה, ואף שבר את חבטות ההגשה של מוסטי בדרך ל-1:3. ג'וקוביץ' איבד את היתרון שלו מיד לאחר מכן, והמשחק הגיע עד לשובר שוויון - שם מוסטי הצליח לשבור שלוש פעמים, לנצח 7:9 בדרך ל-0:1 במערכות.

במערכה השנייה "נולה" נקלע לפיגור 3:1, אבל חזר והצליח להשיג את השוויון. הפעם, בשובר השוויון הוא כבר הובס - 7:2, וזה כבר 0:2 סנסציוני למוסטי במערכות. אולי כצפוי, ג'וקוביץ' לא ויתר בקלות: את המערכה השלישית הוא לקח בקלילות, אחרי 28 דקות בלבד עם ניצחון 1:6 וצימק ל-2:1.

במערכה הרביעית זה הלך אפילו קל יותר: 19 דקות בלבד לקח לסרבי כדי להשוות ל-2:2 אחרי 0:6 קליל, הולכים למערכה חמישית. שם, הוא כבר הוליך בקלות 0:4, אבל האיטלקי התלונן על פציעה - והמשחק הסתיים עם 7:6, 7:6, 1:6, 0:6, 0:4.