לראשונה: קרייצ'יקובה זכתה ברולאן גארוס

צפו: גראנד סלאם אישי ראשון לצ'כית אחרי 1:2 מול פאבליוצ'נקובה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.06.21 - 18:10
תחילת כתבה

זה לא היה פשוט, ולרגעים נראה היה שהיא מאבדת יתרון - אבל גם זה לא מנע מברבורה קרייצ'יקובה לרשום היסטוריה: הטניסאית הצ'כית, שעשתה דרך יפה עד לגמר גראנד סלאם אישי ראשון בקריירה, גברה 1:2 (1:6, 6:2, 4:6) על אנסטסיה פאבליוצ'נקובה וזכתה ברולאן גארוס.

המדורגת 33 בעולם התחילה את המשחק מצוין וניצחה בקלילות את המערכה הראשונה אחרי חצי שעה בלבד, אך ראתה את היריבה הרוסיה, המדורגת, 31 בטורניר, חוזרת ומאזנת את התוצאה. המערכה השלישית כבר הייתה צמודה הרבה יותר: פאבליוצ'נקובה נשברה ראשונה, שברה חזרה ונשברה שוב - בדרך לניצחון דחוק של קרייצ'יקובה בפעם הראשונה שהיא משחקת במעמד כזה בטניס יחידים.

קרייצ'יקובה, שעלתה לגמר גם בטורניר הזוגות יחד עם קטרז'ינה סיניאקובה, יכולה להפוך לטניסאית הראשונה שזוכה ב"דאבל" ברולאן גארוס מאז מארי פירס המקומית, שעשתה את זה בשנת 2000. קרייצ'יקובה עשתה דרך מרשימה מאוד עד הגמר, כשניצחה, בין היתר, את הפיינליסטית לשעבר סלואן סטיבנס בשמינית הגמר ורשמה ניצחון ענק על מריה סקארי בתום דרמה גדולה בחצי הגמר אחרי שלוש שעות ו-19 דקות.

פאבליוצ'נקובה בת ה-29, שהגיעה לגמר גרנד סלאם ראשון בהופעה ה-52 שלה בטורניר בסדר גודל כזה, נחשבה בצעירותה לכישרון גדול מאוד - אבל לא ממש הצליחה לעמוד בציפיות. גם היא עברה דרך מרשימה מאוד עד הגמר, כשהיא שולחת הביתה את ארינה סבאלנקה ואת ויקטוריה אזרנקה בזו אחר זו, ומנצחת בשתי מערכות את טמרה זידאנשק המרשימה בחצי הגמר - אך זה לא הספיק בכדי להמשיך עד הסוף.