הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הראשונה בחוץ: בארטי הודחה מאליפות ארה"ב

רוג'רס העפילה לשמינית הגמר. זברב המשיך הודות לפציעה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.21 - 07:32
(getty)
(getty)

הפתעה גדולה בטורניר הנשים של אליפות ארה"ב הפתוחה: המדורגת ראשונה בעולם, אשלי בארטי, סיימה את דרכה בתחרות, לאחר הפסד 2:1 במערכות לשלבי רוג'רס (43), בתוצאה 6:2, 1:6, 7:6 - במשחק שנקלע לשובר שוויון ונמשך יותר משעתיים. בארטי נקלעה לפיגור כבר במערכה הראשונה, אבל הצליחה לחזור ולאזן עם 1:6 מרשים -  ובמערכה השלישית והמכרעת, נוצחה 7:5 בשובר השוויון שהעניק לרוג'רס את הכרטיס המפתיע לשמינית הגמר. רוג'רס תפגוש את אמה רדוצ'אנו בת ה-18 בשלב הבא.

מוקדם יותר, הגיע גם סוף דרכו של אסלן קראצב באליפות ארה"ב הפתוחה. הטניסאי הרוסי שנולד בישראל נוצח הלילה (בין שבת לראשון) בחמש מערכות ע"י ג'נסון ברוקסבי האמריקאי בתוצאה 6:2, 3:6, 2:6, 6:3, 6:3 - והודח בשלב 32 הגדולים של האליפות. זהו הישג שיא לקראצב בן ה-28 באליפות ארה"ב.

הרוסי נקלע לפיגור בתום המערכה הראשונה, אך ידע לחזור ואף לעלות ליתרון 1:2 במערכות, וגם במערכה הרביעית הוא שמר על חבטות ההגשה עד הסט השביעי, אז איבד אותן פעמיים והפסיד 6:3 - ברוקסבי השווה ל-2:2 ולא ויתר על ההזדמנות גם במערכה החמישית והמכריעה.

במצב של 1:2 במשחקון הרביעי, הוא שבר את ההגשה של קראצב בתום קרב לא פשוט - ושייט עד לניצחון 3:6, שהעניק לו גם את הניצחון במשחק כולו. ברוקסבי יפגוש בשלב הבא את נובאק ג'וקוביץ'. אלכסנדר זברב, הרביעי בעולם, ניצח בסיבוב השלישי את ג'ק סוק האמריקאי 1:2 במערכות, אחרי שבמערכה השלישית יריבו נפצע ופרש מהמשחק.