הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סיפור הסינדרלה נמשך. צפו: קרלוס אלקרס ברבע הגמר

אליפות ארצות הברית: הספרדי בן ה-18 גבר 2:3 על פטר גויובצ'יק ויפגוש את פליקס אוז'ה אליאסים שניצח 1:3 את פרנסס טיאפו. ארינה סבאלנקה העפילה בנשים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.09.21 - 08:04
תחילת כתבה

אליפות ארצות הברית הפתוחה יוצרת כמה גיבורים בלתי צפויים ואין ספק שאחד מהם הוא קרלוס אלקרס. הספרדי בן ה-18 כתב עוד פרק בסיפור הסינדרלה שלו עם העפלה לרבע הגמר תודות ל-7:5, 1:6, 7:5, 2:6, 0:6 על פטר גויובצ'יק. על הדרך הוא הפך לצעיר ביותר להגיע למעמד בארה"ב בעידן הפתוח.

מדובר למעשה בשנה הראשונה בה מתחרה אלקרס בסבב הבוגרים ואחרי שהודח בסיבוב השני באוסטרליה ובווימבלדון ובסיבוב השלישי ברולאן גארוס, מגיע רגע השיא שלו עם העליה לרבע הגמר. הספרדי הצעיר כבר הדהים בדרך את סטפנוס ציציפאס כך שהיריב הגרמני היה בגדר משוכה עבירה בהרבה, אבל גם הפעם הזדקק לחמש מערכות כדי לסגור עניין.

אלקרס כבר היה בפיגור 2:1 במערכות ונשבר במשחקון הראשון של המערכה הרביעית, אלא שאז הוא נכנס לקצב, ענה בשתי שבירות רצופות והוסיף אחת כדי לשלוח את המשחק למערכה מכרעת בה השיג בייגל בתוך 24 דקות בלבד. לאורך המשחק הספרדי סבל מ-45 טעויות בלתי מחוייבות, אבל הן מחווירות לעומת ה-84 של גויובצ'יק שמסיים טורניר לא רע בכלל שלו.

ואת מי יפגוש אלקרס בסיבוב הבא? את הכוח העולה החדש של הטניס העולמי - פליקס אוז'ה אליאסים. הקנדי התגבר על פיגור מערכה והשיג 6:4, 2:6, (8) 7:6, 4:6 על פרנסס טיאפו כדי לעלות לרבע גמר גראנד סלאם שני ברציפות ושני בקריירה. בדרך לשם הנחית 24 אייסים לעומת עשרה של האמריקני וחבט 55 ווינרים.

צפו בניצחון של אוז'ה אליאסים>>>

בנשים, המדורגת שנייה בעולם ארינה סבאלנקה העפילה גם היא לרבע גמר שני ברציפות בגראנד סלאם ושני בקריירה תודות ל-4:6, 1:6 על אליס מרטנס. הבלארוסית תפגוש בשלב הבא את ברבורה קרייצ'יקובה, שגברה 3:6, 6:7 (4) על גרביניה מוגרוסה וממשיכה להציג יכולת נהדרת באליפות ארה"ב הראשונה שלה בקריירה.