הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סינדרלה. צפו באמה רדוקאנו זוכה באליפות ארה"ב

המדורגת 150 בעולם גברה 4:6, 3:6 על פרננדז בדרך לחגיגות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.09.21 - 01:15

אמה רדוקאנו עשתה את זה. הטניסאית הבריטית המדורגת 150 בעולם, שפרצה אל חיינו בשבועות האחרונים במהלך אליפות ארה"ב הפתוחה השלימה הלילה (בין שבת לראשון) טורניר פשוט חלומי וקטפה באצטדיון "אש" את תואר הגראנד סלאם הראשון שלה בקריירה לאחר 4:6, 3:6 מוחץ בגמר הטורניר נגד ליילה פרננדז, המדורגת 73 בעולם.

למעשה, הבריטית הפכה לראשונה אי פעם בעידן הפתוח (החל מ-1968) שהחלה את דרכה במוקדמות והגיעה עד לגמר גראנד סלאם, ועכשיו היא גם השלימה את המשימה וקטפה את תואר הענק בדרך לרגע הכי גדול בקריירה שלה. ההישג של הבריטית בת ה-18 מטורף עוד יותר אם מסתכלים על הדרך שלה לאורך הטורניר כולו - מהמוקדמות ועד הזכייה המאושרת רדוקאנו לקחה חלק ב-20 מערכות, וניצחה את כולן. הבריטית לא הותירה סיכוי לאף אחת מיריבותיה וניצחה בכל עשרת המשחקים שלה בעזרת 0:2 חלק.

הפעם, זה התחיל לא פשוט עבורה, כשפרננדז התאוששה מפיגור שבירה במהלך המערכה הראשונה. עם זאת, המדורגת 150 בעולם הצליחה לשבור פעם נוספת, בדרך ל-4:6 במערכה ראשונה שנמשכה שעה בדיוק. המערכה השנייה היתה כבר יותר פשוטה עבור האלופה הטרייה, ועל אף שנשברה כבר במשחקון ההגשה השני שלה, הצליחה להתאושש ועם שתי שבירות רצופות שייטה בדרך לניצחון ולרגע המאושר.

במהלך הטורניר רדוקאנו חלפה על פני 5 טניסאיות מהטופ 50: מריה סקארי (18 בעולם), בלינדה בנצ'יץ' (12 בעולם), שלבי רוג'רס (43 בעולם), שרה סוריבס טורמו (41 בעולם), ז'אנג שואי (49 בעולם). הזכייה המדהימה תקפיץ את הטניסאית לא פחות מ-127 מקומות, היישר למקום ה-23 בעולם. בנוסף לכל אלה, רדוקאנו הפכה לצעירה ביותר שרושמת תואר גראנד סלאם על שמה מאז הזכייה של מריה שראפובה בווימבלדון 2004, וגם הפכה לבריטית הראשונה לזכות באליפות ארה"ב מאז 1968.

מהצד השני, פרננדז הקנדית הצליחה לגבור גם היא על רבות וטובות כולל המדורגת שנייה בעולם ארינה סבלנקה, והמדורגת תשיעית בעולם, ברבורה קרייצ'יקובה. פרננדז בת ה-19 אמנם לא הצליחה להשלים את המשימה ולזכות בתואר עליו חלמה, אבל היא יכולה להרגיש מאושרת מטורניר הענק שהציגה. בכל אופן, אין ספק שלטניס הנשים יש עתיד ורוד מאוד באופק, והוא ימשיך לספק לנו סיפורי ענק כמו זה שבדיוק חווינו.