הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בדרך להיסטוריה? ג'וקוביץ' בגמר נגד מדבדב

הסרבי מחפש גראנד סלאם 21 עם תואר באליפות ארה"ב הפתוחה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.09.21 - 13:41
תחילת כתבה

נובאק ג'וקוביץ' ינסה לעשות היסטוריה כפולה כשיעלה הלילה (ראשון, 23:00) לאצטדיון ארתור אש. ניצחון על דניל מדבדב יהפוך אותו לשחקן עם הכי הרבה זכיות בגראנד סלאם בהיסטוריה. נכון לעכשיו, קיים שוויון משולש עם רוג'ר פדרר ורפאל נדאל - 20 זכיות לכל אחד. בנוסף, אם ינצח יהפוך לרביעי אי פעם שרושם זכייה בכל ארבעת הגראנד סלאמים בשנה קלנדרית.

"אני מתכוון להתייחס למשחק הזה כאילו היה האחרון בקריירה שלי, מכיוון שהוא כנראה הכי חשוב עד כה", אמר הטניסאי שמאזנו עומד על 0:27 בגראנד סלאמים השנה. עם זאת, נולה יגיע לאחר שבארבעת המשחקים הקודמים בטורניר הוא הפסיד את המערכה הראשונה. בסיבוב השלישי, בשמינית וברבע הגמר הוא לקח את כל שלושת המערכות הבאות וסיים ב-1:3. בחצי הגמר הוא התקשה, אך הצליח לנצח את אלכסנדר זברב בחמש מערכות.

מי שינסה למנוע ממנו את ההישג ההיסטורי הוא המדורג שני בעולם. הרוסי הפסיד מערכה אחת בלבד בכל הטורניר והוא נראה חדור מוטיבציה לזכות בתואר גרנד סלאם ראשון בקריירה. "יש לי ניסיון של שני גמרים שבהם הפסדתי ואני מאמין שזה יכול לעזור לי. מה שאני יכול להגיד זה שאני הולך לתת את כל מה שנשאר בתוכי על המגרש", ציין.

זהו יהיה משחק הגמר השני השנה בו השניים מתחרים אחד מול השני. באליפות אוסטרליה הפתוחה גבר ג'וקוביץ' 0:3 על יריבו והבהיר מה יחסי הכוחות ביניהם. העובדה הזו, וגם הרצון של הסרבי לזכות בגראנד סלאם רביעי השנה הביאו שבעה פרשני ESPN, ביניהם בראד גילברט, ביל קונלי ואלכסנדרה סטיבנסון, ולחזות כי הוא ייצא עם ידו על העליונה.

לטענתם, על מנת שיוכל להפתיע את הסרבי, התחלה חזקה היא המפתח של הרוסי בן ה-25 בדרך לגראנד סלאם ראשון בקריירה שימנע מיריבו את ההיסטוריה הענקית שהוא כל כך רוצה להשלים.