הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפתעה: דניל מדבדב אלוף ארצות הברית

היסטוריה בניו יורק: לראשונה בקריירה שלו, הטניסאי הרוסי זוכה בתואר "גרנד סלאם" - על חשבונו של נובאק ג'וקוביץ', שפספס הזדמנות לעבור את נדאל ופדרר ולשנה מושלמת. מדבדב גבר 4:6, 4:6, 4:6 על הסרבי - ויחגוג הישג בלתי נתפס. "נולה" יחכה לשנת המשחקים הבאה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.09.21 - 01:36
תחילת כתבה

ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות העניקה הלילה (בין ראשון לשני) את האפשרות הגדולה ביותר לדניל מדבדב: הטניסאי הרוסי זכה באליפות ארצות הברית הפתוחה, אחרי ניצחון מדהים 4:6, 4:6, 4:6 על חשבונו של נובאק ג'וקוביץ', והשלים זכייה ראשונה אי פעם בתואר "גרנד סלאם". ג'וקוביץ', שהיה הפייבוריט הגדול, בעט בדלי ברגע האמת - מרחק נגיעה מהישג היסטורי, וזכייה בגרנד סלאם 21 בקריירה. ההישג שלו, אם יגיע, יחכה לשנה הבאה - הלילה הזה הוא הלילה של מדבדב.

בסופו של דבר, זו היתה הופעה בלתי נשכחת של טניסאי גדול. מדבדב עלה למשחק הזה, מול היריב הכי מאתגר שיש ומול קהל ביתי שנתן את הרוח הגבית ליריב שלו - ושלט לחלוטין במשחק מהרגע הראשון. ג'וקוביץ' עוד ניסה לחזור מדי פעם, בעיקר במערכה השלישית (כשהיה נדמה שהוא מצליח אפילו לבצע קאמבק, מפיגור 5:1 ל-5:4) - אבל בסופו של דבר, עם הרבה יציבות נפשית, מדבדב זכה באליפות הזאת - ובצדק גמור.

זה יהיה לילה לא פשוט עבור ג'וקוביץ'. הטניסאי הסרבי היה רחוק ניצחון אחד משני הישגים היסטוריים - הן השגת הגרנד סלאם ה-21 בקריירה, שיאפשר לו לעבור את שני יריביו הענקיים, רוג'ר פדרר ורפאל נדאל, אבל אפילו יותר מזה - שבירת שיא שלא התקיים בגברים 49 שנה, ובכלל 33 שנה: זכייה בכל ארבעת תארי הגרנד סלאם בשנה קלנדרית. השיא של רוד לאבר מ-1962 ושטפי גראף מ-1988 יישאר על כנו, לפחות עוד שנה אחת. "נולה" יצטרך לאסוף את עצמו, ולנסות להגיע להישג הזה בשנה הבאה.

מדבדב, רק בן 25, חווה כעת את הרגע הגדול בקריירה שלו: מי שהגיע השנה לגמר אליפות אוסטרליה, גם אז מול נובאק ג'וקוביץ' - והפסיד, עושה את התיקון עם ניצחון גדול ומרשים. הטניסאי הרוסי רשם בסך הכל גמר שלישי בקריירה (הראשון היה גמר אליפות ארה"ב הפתוחה ב-2019, אז הפסיד בחמש מערכות לרפאל נדאל), ואחרי שני הפסדים סוף סוף נגע בניצחון. שמחה אדירה תהיה לצוות שלו, וגם לו - אולי בפתחה של קריירה ענקית גם בעתיד.