הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נובאק ג'וקוביץ': "אני האיש הכי מאושר בעולם"

כשהוא על סף דמעות, הודה הסרבי לקהל אחרי ההפסד בגמר אליפות ארה"ב: "גרמתם לי להרגיש מיוחד". הרוסי: "מצטער עבור נובאק ועבור האוהדים". וגם: הברכה של רוד לייבר לאלוף הטרי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.09.21 - 07:15
תחילת כתבה

זה היה אמור להיות הלילה הגדול של נובאק ג'וקוביץ'. הכל היה מוכן להיסטוריה - ולזכייה בתואר ה"גרנד סלאם" ה-21 בקריירה. אלא ש"נולה" נתקל ביריב עיקש, בדמותו של דניל מדבדב, הובס בשלוש מערכות בלבד 6:4, 6:4, 6:4 וירד מנוצח מאליפות ארצות הברית הפתוחה. למרות תמיכה אדירה מצד הקהל האמריקאי, זה פשוט לא היה הלילה של ג'וקוביץ' - שהתקשה מול היציבות הרוסית, וירד מנוצח ממשחק גמר "גרנד סלאם" בסך הכל בפעם ה-11 מתוך 31 גמרים.

אבל כיאה למעמדים כאלה בספורט כמו טניס, ג'וקוביץ' לא היה מריר - אלא אדיב בהפסד שלו: "אני רוצה לברך את דניל", אמר בראשית דבריו כלפי מדבדב. "זה היה משחק מדהים וטורניר מדהים. אם למישהו הגיע לזכות בתואר הזה, זה אתה. אני מאחל לך עוד הרבה תארים כאלה, ומאמין שתהיה על הבמה הזאת גם בעתיד".

את שארית דבריו כיוון לקהל האמריקאי - שהעניק לו תמיכה בלתי מסוייגת לאורך כל המשחק (לעתים גם במחיר עבירה על חוקי התחרות), והעניק לו תשואות אדירות מהעלייה הראשונה למגרש ועד טקס הסיום. "למרות שלא ניצחתי", הוא אמר לעשרות אלפי הצופים באצטדיון ארתור אש בניו יורק, "אני האיש הכי מאושר בעולם. גרמתם לי להרגיש מיוחד, נגעתם לי בנשמה. אף פעם לא הרגשתי כך בניו יורק. אני אוהב אתכם, ונתראה בקרוב".

אחרי התחרות, במסיבת העיתונאים, סיפר ג'וקוביץ' כי חש הקלה: "שמחתי שזה נגמר... ההכנה, כל מה שהייתי צריך להתמודד איתו רגשית ומנטלית בשבועות האחרונים היה המון עבורי, אבל באותו זמן חשתי עצבות, אכזבה ורגשות הודיה עבור הקהל".

צפו בתגובות מסיום המשחק >>>
והיה גם צד מנצח: דניל מדבדב היה נרגש מאוד, באופן טבעי, ואפילו כמעט התנצל בפני יריבו על הזכייה: "אני מצטער עבור נובאק ועבור האוהדים. אני לא אומר זאת לרבים, אבל אומר זאת בפניך: בעיניי, אתה גדול הטניסאים בהיסטוריה. לא קל לזכות בגרנד סלאם, ואני מודה לצוות שלי שעזר לי במסע הזה".

כמו כן, רגע משעשע במיוחד התרחש כאשר הודה לאשתו: "זה יום השנה שלי ושל דאשה (רעייתו של מדבדב). ידעתי שאם אני מפסיד את המשחק הזה, לא יהיה לי זמן לחשוב על מתנה, אז הייתי חייב לנצח", אמר בחיוך ולקול מחיאות כפיים סוערות.

מי שעוד החמיא למדבדב היה רוד לייבר, הטניסאי ששמר על השיא שלו משנת 1969 שאמר למדבדב: "עצרת את אחד הגדולים הלילה. הזכייה הראשונה היא תמיד הכי מיוחדת, לעשות את זה מול אלוף כמו נובאק ג'וקוביץ' זה משהו אחר לגמרי. נובאק, המסע שלך נמשך. איחולים חמים".