הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"עידן חדש": טורניר סוף השנה ב-ATP בפתח

השינויים הבולטים, המספרים והיריבות בין ג'וקוביץ' למדבדב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.21 - 19:10
תחילת כתבה

האירוע הגדול של עולם הטניס, פרט לארבעת טורנירי הגרנד סלאם, ייצא לדרך החל ממחר (ראשון). אליפות סוף השנה בסבב ה-ATP תיפתח לראשונה על אדמת איטליה, כשהעיר טורינו נבחרה להיות המארחת לשנים הקרובות, אחרי שלונדון אירחה את הטורניר בין השנים 2009 ל-2020.

המשתתפים, כמו בכל שנה, הם שמונה המדורגים הכי בכירים באותה התקופה, אלא אם כן ישנם טניסאים אשר לא מסוגלים להתמודד בעקבות פציעות, או פורשים מסיבות אחרות. השנה המשתתפים הינם נובאק ג'וקוביץ' (1), דניל מדבדב (2), אלכסנדר זברב (3), סטפאנוס ציציפאס (4), אנדריי רובלב (5), מתאו ברטיני (7), קספר רוד (8) והוברט הורקאץ' (9).

מי שחסר פה והיה אמור מבחינת הדירוג שלו לקחת חלק בטורניר הוא רפאל נדאל, אשר מדורג 6 בעולם כיום, אך הפציעה שלו, שגרמה לו להיעדר גם מאליפות ארה"ב הפתוחה, מונעת ממנו להגיע לטורינו. בעקבות ההיעדרות של הספרדי, זו תהיה הפעם השנייה בלבד, מאז ההופעה הראשונה של רוג'ר פדרר באליפות (2002), שגם נדאל וגם פדרר לא נמצאים בטורניר סוף השנה. הפעם הראשונה הייתה ב-2016.

בכלי תקשורת שונים ברחבי העולם התעסקו בעובדה שמרבית המתמודדים השנה הם טניסאים צעירים באופן יחסי, והגדירו את האליפות המתקרבת כ"תחילתו של עידן חדש". למעשה, זו הפעם הראשונה מאז 1993 שרק נציג אחד הוא מעל גיל 25, וזהו כמובן נובאק ג'וקוביץ' בן ה-34. מדבדב (25), זברב (24), ציציפאס (23), רובלב (24), ברטיני (25), רוד (22) והורקאץ' (24) מייצגים את הדור החדש של הכוכבים בענף, ויש לציין שישנם מתחרים נוספים בטופ-20 בגיל צעיר למדי דוגמת יאניק סינר (20), פליקס אוז'ר-אליאסים (21) ודניס שפובלוב (22).

ואם כבר התעסקנו בג'וקוביץ', אז הייתה לו שנה לא פשוטה במיוחד, למרות הזכיות בשלושה גרנד סלאמים שונים. הוא קטף את התארים ב-2021 באליפות אוסטרליה, ברולאן גארוס ובווימבלדון, אך הפסיד בגמר של אליפות ארה"ב הפתוחה וגם סיים את המשחקים האולימפיים בטוקיו בלי מדליה בכלל. כמו כן, יש הטוענים בעולם הטניס כי היריב הגדול שלו כיום, דניל מדבדב, התרגל לנקודות התורפה של הסרבי ויכול בכל טורניר נתון להיות זה שיעשה את ההבדל בין זכייה של נולה להדחתו.

בכל מקרה, הסרבי יחפש את הזכייה השישית שלו בקריירה באליפות זו, על מנת להשתוות לשיאן הזכיות רוג'ר פדרר. ההנפה האחרונה שלו הייתה ב-2015, ומאז זכו חמישה מתחרים שונים מהסבב, שלושה מהם ישתתפו גם השנה (זברב, ציציפאס ומדבדב).

מדבדב הוגרל לבית 1 עם זברב, ברטיני והורקאץ', והוא יפתח את הטורניר מחר (15:00) נגד הפולני המדורג הכי נמוך מכל השמונה. מאוחר יותר זברב יפגוש את ברטיני. בבית 2 נמצאים ג'וקוביץ', ציציפאס, רובלב ורוד, שישחקו לראשונה ביום שני. יהיה מעניין.