הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ה-ATP מגביל את הפסקות השירותים במשחקים

בהשפעת ג'וקוביץ'? סבב הגברים הודיע על הנחיות חדשות. כזכור, הסרבי ערך הפסקה ארוכה בגמר הרולאן גארוס כאשר היה בפיגור 2:0 במערכות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.21 - 11:43
נובאק ג'וקוביץ'. אין זמן (Getty)
נובאק ג'וקוביץ'. אין זמן (Getty)
תחילת כתבה

נובאק ג'וקוביץ' סיים את אחת העונות הטובות ביותר של טניסאי אי פעם כאשר זכה בשלושה מארבעת הטורנירים הגדולים והגיע לגמר הרביעי, אליפות ארצות הברית הפתוחה. במהלך הרולאן גארוס חלק מיריביו של הסרבי התלנונו על הפסקות שירותים ארוכות שלו בזמן שהם שלטו במשחק, לטענתם. היום (שני), לאחר שהסתיימה שנת 2021 בטניס, סבב הגברים הודיע על הנחיות חדשות לפי מכתב שנשלח לשחקנים ונחשף ב"ל'אקיפ".

ה-ATP הודיע על הגבלת הפסקות השירותים לזמן של עד 3 דקות בכל פעם. לשחקנים יהיו שתי דקות נוספות להחליף את בגדיהם, אם ירצו בכך, ושחקנים יוכלו להשתמש בשירותים פעם אחת במשחק. בנוסף לכך, שחקנים יוכלו לעשות זאת רק בסופי משחקים.

ההחלטה נועדה לקצר את הזמן במשחקים בו לא משוחק טניס, לצד מניעת אפשרות להשתמש במעין "פסקי זמן" לטובת השחקנים בסבב הגברים העולמי. אם שחקן יצטרך טיפול רפואי באמצע נקודה ולא יכול להמשיך לשחק בלי אותו טיפול, אז הוא יפסיד את אותה מערכה באופן אוטומטי.

במקביל, הסבב הודיע על כך ששחקנים ייקנסו ב-100 אלף דולר ועלולים לקבל עונש השעייה אם יציגו אישור חיסון מזוייף לפני אליפות אוסטרליה הפתוחה. אוסטרליה דורשת מהשחקנים השונים להראות אישור לחיסון לפני כניסתם לטורניר.