הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ה-WTA: לא נקיים עוד טורנירים בסין

סנקציות חריפות בעקבות פרשת העלמותה של שוואי: "המנהיגות שם איננה אמינה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.12.21 - 21:40

תגיות: טניס

תחילת כתבה

התאחדות טניס הנשים, ה-WTA, הודיע הערב (רביעי) על החלטה דרמטית - להשעות את כל התחרויות הבינלאומיות שנערכות בסין בעקבות התנהגותה כלפי הטניסאית פנג שוואיי. שניים מתשעת טורנירי ה-1000, הטורנירים הבכירים אחרי ארבעת הגראנד סלאם, נערכים באופן מסורתי בסין וכעת לא יהיו במדינה.

כזכור, שואי 'נעלמה' לפני כשלושה שבועות לאחר שהאשימה בכיר סיני בתקיפה מינית. הממשל הסיני סיפק מספר עדויות שונות לבריאותה, אך באיגוד הטניס הטילו ספק בכך ולכן החליטו על הצעד החריג. בהודעה הרשמית מסטיב סימון, מנכ"ל ה-WTA, נמסר: "שחקניות הסבב וכל הנשים בעולם ראויות לכך שיהיה יחס ראוי לתלונות על תקיפות מיניות".

סימון המשיך: "פנג ידעה את הסכנות בחשיפת האמת. הווידוי שלה נמחק מהאינטרנט והדיון עליו מצונזר בסין, שצריכה לחקור טענות לתקיפה מינית בשקיפות מלאה. לצערנו, המנהיגות בסין לא התייחסה לכך באופן אמין. אנחנו יודעים איפה פנג, אבל אני בספק שהיא חופשייה ובטוחה. ה-WTA קורא לשקיפות מלאה".

"לפיכך אנחנו משעים את כל הטורנירים שלנו סבין ובהונג קונג. אני לא יכול לבקש מהספורטאיות שלנו להתחרות שם כשפנג שוואי לא יכולה לדבר בחופשיות. אני מודאג בקשר לביטחון של השחקניות והצוות אם נארח טורנירים בסין", אמר סימון. הסבב איים בכך שיעשה זאת לפני שלושה שבועות, בתחילתה של הסאגה.

כאמור, טורנירי ווהאן וסין הפתוחה לא יתקיימו השנה לפי האימום של ה-WTA. בסבב ה-500, השני בחשיבותו לסבב ה-1000, יש טורניר אחד, טורניר ג'נגג'ואו. כעת סביר כי נראה טורנירים גדולים במדינות אחרות, בעקבות ההחלטה של סבב הנשים.