הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ללא "סין": המכתבים המשונים בנושא שוואי

מפחדות מהמעצמה? ה-WTA וה-ITF שחררו הצהרות זהירות במיוחד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.12.21 - 18:54

תגיות: ATPפנג שוואי

תחילת כתבה

כבר יותר משלושה שבועות חלפו, והנושא של פנג שוואי ממשיך להטריד את עולם הטניס. לאחר שאמש (רביעי), החליטה התאחדות טניס הנשים להפסיק את כל התחרויות הבין לאומיות שנערכות בסין, זאת בעקבות החשש חטניסאית, כעת היא הוציאה הצהרה, כמו גם ההתאחדות הטניס הבינ"ל. עם זאת, בשני הטקסטים המודאגים, לא הופיעה ולו פעם אחת המילה "סין" מה שגרם להרהורים ברחבי עולם הטניס באשר לסיבה להשמטת שמה של המעצמה הקשורה לכאורה למקרה המשונה.

כך נוסחה הודעתה ה-ITF: "כגוף האחראי על עולם הטניס, עומד לצד כל זכויות הנשים. הדאגה העיקרית שלנו נותרה מצבה של שוואי. הפניות בנוגע לנושא שלה חייבות להיענות. אנחנו נמשיך לתמוך בכל המאמצים שנעשים בעניין זה".

זו הודעת ה-WTA: "המצב בו מעורבת שוואי ממשיך להעלות דאגות גדולות לספורט שלנו. התגובה לדאגות בינתיים לא הגיעה. אנחנו מצפים לתקשורת ישירה בין השחקנים ל-WTA, זאת על מנת להשיג תמונה ברורה יותר באשר למצבה. אנחנו יודעים שלספורט יכולה להיות השפעה חיובית על החברה ובכללי מאמינים שלאיכפתיות בין לאומית יש את הסיכוי הטוב ביותר להשפיע לטובה. אנחנו נמשיך להתייעץ עם חברי המועצה ונבחן את ההתפתחויות בנושא זה".

כזכור, שוואי 'נעלמה' לפני כשלושה שבועות לאחר שהאשימה בכיר סיני בתקיפה מינית. הממשל הסיני סיפק מספר עדויות שונות לבריאותה, אך באיגוד הטניס הטילו ספק, כשעוד ניתן להמתין ולראות איך המקרה המוזר יפתח בשבועות הקרובים.