הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא נעים: צפו בנדאל מתקן טעות של עיתונאי

"אני לא רוצה לעשות את זה, אבל...". השור ממאיורקה שם דברים על דיוקם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.01.22 - 00:08
תחילת כתבה

מסיבות עיתונאים תמיד היו כר פורה ללא מעט רגעי קאלט, לטובה ולרעה. עבור השואלים, מדובר בהזדמנות פז לשאול את מושאי סיקורם איזו שאלה שירצו, ולקוות לתשובה אותה יהפכו לכותרת שתסעיר את העולם. עבור הצד העונה, זוהי פלטפורמה נוחה להעברת מסרים, פריקה, שיתוף וכן, גם סכנה. אך רק במקרים נדירים, העיתונאי הופך להיות הסיפור ולא הספורטאי.

היום (ראשון), רגע לפני שישתתף באליפות אוסטרליה הפתוחה ורגע אחרי שזכה בטורניר מלבורן, התייצב רפאל נדאל מול המיקרופונים והמצלמות כמיטב המסורת. אחד העיתונאים מה"טיימס" הבריטי פנה אל "השור ממאיורקה" בשאלה מעט תמוהה: "לא הגעת לחצי הגמר באוסטרליה מאז שזכית בתואר ב-2009. תהיתי אם יש משהו שקשה לך או מאתגר בתנאים כאן לעומת גרנד סלאמים אחרים?". נדאל, שלא כמו ספורטאי על אחרים שהיו מתרעמים על חוסר הדיוק העצום הזה, הגיב בחיוך ותיקן את העיתונאי בדרכו שלו.

"אני מאוד מצטער לומר לך את זה, אני לא רוצה לעשות את זה, אבל הייתי בגמר ב-2012, 2014, 2017 ו-2018 ובעוד כמה חצאי גמר", אמר בפנים מבוישות נדאל, "נפצעתי כאן מספר פעמים במהלך הקריירה שלי. כמובן שזה היה טורניר מוצלח עבורי וכמובן שיש לי הרבה אתגרים הקשורים בפציעות באירוע הזה. אני מצטער שאני מתקן אותך", הוסיף הזוכה ב-20 גרנד סלאמים. אגב, למען הדיוק ההיסטורי, נדאל הגיע לגמר ב-2019 ולא ב-2018 כפי שאמר, אך נוותר לו על הטעות.