הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בפעם השנייה: בוטלה הוויזה של ג'וקוביץ'

התפתחות נוספת בפרשת הטניסאי הסרבי שמסרב להתחסן, לאחר שמשרד הפנים באוסטרליה ביטל שוב את האשרה שלו והוא צפוי להיות מגורש מהמדינה. עם זאת, עורכי דינו מתכננים להגיש ערעור

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.01.22 - 09:08

התפתחות דרמטית הבוקר (שישי) בפרשת נובאק ג'וקוביץ'. ממשלת אוסטרליה החליטה לבטל בפעם השנייה את הוויזה של הטניסאי הסרבי בן ה-34, והוא צפוי להיות מגורש מהמדינה.

עם זאת, אין זה אומר שנחתם הדין מבחינתו של הטניסאי שמסרב להתחסן, ועל פי מספר דיווחים, עורכי דינו צפויים לממש את זכותו ולערער על ההחלטה. אלא שאם הערעור יידחה, ג'וקוביץ' עלול לספוג עונש כבד של איסור כניסה לאוסטרליה למשך שלוש שנים.

כזכור, הוויזה של ג'וקוביץ' בוטלה לראשונה  ב-6 בינואר, קצת אחרי שנחת במלבורן כדי להשתתף באליפות אוסטרליה הפתוחה, שתצא לדרך ביום שני. הטענה מצד השלטונות במדינה לביטול הייתה שהסרבי לא סיפק את האישורים הדרושים על מנת לקבל פטור מחיסון, דבר שעורר הדים רבים באוסטרליה, מדינה שהנהיגה סגרים מהארוכים והקפדניים בעולם על אזרחיה במהלך השנתיים האחרונות.

ג'וקוביץ' נעצר אז למספר ימים ונאלץ לשהות במלון הגירה, אך לאחר מספר ימים הוא קיבל בחזרה את הוויזה ושוחרר. אלא שהבוקר שר ההגירה האוסטרלי, אלכס הוק, הורה לבטל את האשרה שנית, מאחר שעל פי החוק המקומי הוא יכול לגרש את כל מי שלדעתו מהווה סיכון פוטנציאלי ל:"בריאות, בטיחות או הסדר התקין". עם זאת, כאמור, ג'וקוביץ' עדיין יכול לערער על כך.