הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדאל עלה לחצי באוסטרליה, יפגוש את ברטיני

צפו: הספרדי ניצח את שאפובלוב. האיטלקי שרד דרמה נגד מונפיס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.01.22 - 15:54

אחרי מותחן של חמש מערכות, רפאל נדאל העפיל היום (שלישי) לחצי גמר אליפות אוסטרליה בזכות ניצחון 3:6, 4:6, 6:4, 6:3 ו-3:6 על דניס שאפובלוב הקנדי. בחצי הגמר הספרדי יפגוש את מתיאו ברטיני, שהשיג 4:6, 4:6, 6:3, 6:3, 2:6 אדיר על גאל מונפיס.

נדאל הוביל אומנם בשתי המערכות הראשונות, אבל שיחק הרבה מתחת לסטנדרטים שהוא הרגיל אותנו. מהצד השני שאפובלוב הצליח לחזור כמו גדול וקבע מערכה מכרעת, שם ההחזרות שלו היו רעות מאוד, והניסיון הכריע.

בשורה התחתונה, נדאל מעפיל בפעם ה-36 בקריירה שלו לחצי גמר בטורניר גראנד סלאם, ובפעם השביעית באליפות אוסטרליה. אחרי 4 שעות ו-8 דקות, נדאל הבטיח את ניצחונו השביעי ב-2022, כשהוא עדיין בלתי מנוצח עם פתיחת השנה האזרחית.

לאחר מכן, הגיע הזמן של ברטיני לפגוש את מונפיס, והשניים סיפקו לנו דרמה אדירה שארכה מעט פחות מ-4 שעות. האיטלקי פתח חזק ותוך שעה וחצי כבר הוליך 0:2 במערכות, אלא שאז מונפיס השיב מלחמה, והצליח לחזור למשחק בזכות שתי מערכות שנגמרו ב-3:6 לטובתו. בסופו של דבר, המדורג 7 בעולם הצליח לעמוד אחרון ועם שתי שבירות רצופות במערכה המכריעה שייט לעבר ה-2:6 והניצחון 2:3 בסיכומה של הדרמה.

בנשים, המדורגת הבכירה בעולם אשלי בארטי טיילה תוך כשעה לחצי גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה עם ניצחון 2:6, 0:6 קליל על ג'סיקה פג'ולה (21 בעולם). האוסטרלית, הטניסאית היחידה בטורניר שעדיין לא איבדה מערכה, ניצלה 15 טעויות בלתי מחוייבות של יריבתה והוסיפה 17 ווינרים כדי לעלות לחצי הגמר בקלילות.

בארטי תפגוש בשלב הבא את מדיסון קיז שהעפילה בפעם הראשונה אחרי ארבע שנים לחצי גמר גראנד סלאם לאחר ניצחון מרשים 3:6, 2:6 על בארבורה קריצ'יקובה, אלופת הרולאן גארוס. האמריקאית התרגשה עד כדי דמעות לאחר שהדיחה את המדורגת רביעית ונמצאת ברצף של 10 ניצחונות השנה.