הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לראשונה בקריירה: קולינס בגמר אוסטרליה

האמריקנית תשחק בגמר גרנד סלאם ראשון, תפגוש את אשלי ברטי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.22 - 13:40
בקלות (GETTY)
בקלות (GETTY)

לראשונה בקריירה: דניאל רוז קולינס תשחק בגמר גרנד סלאם. הטניסאית האמריקנית (30 בעולם) גברה היום (חמישי) על איגה שוויונטק הפולנית (9) בחצי גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה, עם 4:6, 1:6 קליל. קולינס תפגוש בגמר, שייערך ביום שבת, את אשלי ברטי - המדורגת ראשונה בעולם.

קולינס פתחה את חצי הגמר בסערה: האמריקאית שברה שתי חבטות הגשה של היריבה הפולניה, ועלתה ליתרון 0:3. שוויונטק הצליחה לשבור בחזרה פעמיים, אבל קולינס שמרה על החבטות שלה וניצחה את המערכה 4:6. בסט השני זה היה הרבה יותר קל, תוך חצי שעה בלבד קולינס פירקה את שוויונטק - ורשמה עלייה היסטורית לגמר.

כאמור, בגמר קולינס תפגוש את אשלי ברטי שבעזרת 1:6, 3:6 קליל על חשבון מדיסון קיז (51) עשתה את העבודה והמשיכה במסע.

למעשה, זה לא באמת היה כוחות. כבר מהפתיחה האוסטרלית דרסה ולא הראתה סימני דעיכה. ברטי שברה כבר במשחקון הראשון, הוסיפה שתי שבירות נוספות על חשבון האמריקאית וחגגה בדרך ל-1:6 תוך 28 דקות. המערכה השנייה נפתחה בצורה מעט מאוזנת יותר, אבל הראשונה בעולם עשתה את מה שהייתה צריכה בזכות שבירה במהלך המשחק השישי, שהעניקה לה 3:6 במערכה השנייה.

בכך, ברטי הפכה לאוסטרלית הראשונה מאז 1980 שמעפילה לגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה, ואם תזכה תהיה לטניסאית הראשונה ממדינתה שמביאה גרנד סלאם מקומי מזה 44 שנה. צפו בתקציר חצי הגמר ההיסטורי של ברטי ->