הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מדבדב גבר על ציציפאס, יפגוש את נדאל בגמר

הרוסי השיג 1:3 על יריבו. צפו בספרדי רושם 1:3 על ברטיני בחצי באוסטרליה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.22 - 13:35

אליפות אוסטרליה הפתוחה מגיעה כבר לשלבים המכריעים. שלב חצי הגמר יצא היום (שישי) לדרך עם 1:3 של רפאל נדאל על מתאו ברטיני בדרך, אולי, לגרנדסלאם ה-21 בקריירה. בקרב על הכתר, הספרדי יפגוש את דניל מדבדב שגבר 1:3 על סטפנוס ציציפאס.

נדאל - ברטיני 3:6, 2:6, 6:3, 3:6
אם לפני הטורניר הכל היה ערוך ומוכן לשבירת שיא הגרנד סלאמים של נובאק ג'וקוביץ', החלטה אחת של הסרבי שלא להתחסן הפכה את הקערה על פיה. לפתע, ההסתבכות התורנית של נולה סללה את דרכו של נדאל לשיא המיוחל - והבוקר הוא עשה צעד משמעותי בדרך לשם.

נדאל פתח את המשחק טוב ונראה היה שהוא בדרך לניצחון חלק בשלוש מערכות, אבל ברטיני התעורר בזמן, השאיר לעצמו סיכוי עם סט שלישי מעולה שכלל את 13 מ-14 הנקודות האחרונות ולקח לראשונה בקריירה מערכה מנדאל. האיטלקי קיווה להמשיך במומנטום במערכה הרביעית, אבל השור ממאיורקה גילה אופי והשלים את הניצחון תוך כמעט שלוש שעות. נדאל ישיג עוד ניצחון אחד ויעשה היסטוריה?

מדבדב - ציציפאס 6:7, 6:4, 4:6, 1:6
זה לא היה פשוט, אבל המדורג שני בעולם הצליח לגבור על המדורג רביעי. המערכה הראשונה הייתה קשה, אך לאחר קרב של 49 דקות ושובר שיוויון שנגמר ב-5:7, מדבדב פתח את ההתמודדות ברגל ימין. המערכה השנייה אמנם הייתה סיפור אחר, ולאחר ששבר פעם אחרת אך נשבר פעמיים הרוסי איפשר לציציפאס לחזור להתמודדות, אבל מכאן והלאה מדבדב השתלט על המשחק ולא הביט לאחור. בתוך מעט יותר משעה המדורג שני בעולם השיג את שתי המערכות שסגרו את הסיפור, והשיג את הכרטיס היוקרתי לגמר המסקרן נגד נדאל.