הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תעשה היסטוריה? אוסטרליה מאחורי בארטי

הראשונה בעולם רוצה להביא גרנד סלאם מקומי אחרי 44 שנה, קולינס תמנע זאת?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.22 - 18:02

המדורגת מס' 1 בעולם, אשלי בארטי, ניצבת במרחק ניצחון בודד מלעשות מה שאף טניסאית אוסטרלית לא הצליחה לעשות ב-44 השנים האחרונות - לנצח בגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה. כריס אוניל הייתה האחרונה שהצליחה להביא גרנד סלאם מקומי, כשניצחה את בטסי נגלסן בשנת 1978, ומחר (שבת) תהיה זו דניאל קולינס האמריקנית (27 בעולם) שתנסה להרוס לבארטי, וכנראה לכל הצופים שיגיעו לצפות במפגש ברוד לייבור ארנה שבמלבורן.

בארטי רושמת טורניר מדהים עד כה, כשהיא עדיין לא הפסידה אף מערכה בטורניר. עבור הטניסאית בת ה-25 מדובר בהופעה ראשונה בגמר אליפות אוסטרליה, והיא דיברה על כך לפני המשחק: "זה בלתי יאמן, זה פשוט מדהים. אני מאוד אוהבת לשחק בטורניר הזה. כאוסטרלית זאת ממש זכות לשחק בתחרות גרנד סלאם בבית שלך. יש לנו הזדמנות להביא תואר, זה באמת בלתי יאמן".

האוסטרלית זכתה בעבר בתארי גרנד סלאם בווימבלדון וברולאן גארוס, וההופעה בגמר מחר תהיה הישג בפני עצמו, כשב-2020 נעצרה בשלב חצי הגמר. "אני באה כדי להנות, ולשחק עם חיוך על הפנים. לשחק בפני הקהל שיהיה, אין שום דבר טוב יותר".

מנגד, על אף שקולינס תגיע כאנדרדוג מוחלט למפגש, בארטי לא תוכל להקל ראש באמריקנית בת ה-28 לאור המומנטום האדיר שהיא נמצאת בו. קולינס ניצחה ב-11 משחקיה האחרונים, כשבחצי הגמר גברה על ה-7 בעולם, איגה שווינטק 4:6, 1:6, והיא צפויה להיכנס לטופ 10 העולמי לאחר הטורניר. "הטורניר הזה היה מסע מדהים מבחינתי, עברתי הרבה יריבות קשות, אבל העובדה שהגעתי לגמר זה מדהים, אין לי מילים לתאר את התחושה", קולינס שיתפה במסיבת העיתונאים לאחר משחק חצי הגמר.

השתיים נפגשו בעבר ארבע פעמים, ובארטי מובילה 1:3 במאזן הפנימי ביניהן. למרות זאת, בשני המפגשים האחרונים קולינס סיפקה פייט ראוי לטניסאית המובילה בסבב - בחצי גמר טורניר אדלייד ב-2020 קולינס כפתה מערכת שלישית שהוכרעה בניצחון לטובת בארטי בשובר שוויון, ובאותו טורניר שנה לאחר מכן קולינס ניצחה בשלב שמינית הגמר. האם אנחנו צפויים לקבל קרב מותח גם הפעם? את התשובות נקבל במגרש המרכזי במלבורן, אוסטרליה.