הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הרגישה בבית: בארטי אלופת אוסטרליה

עם טורניר מושלם וללא ששמטה אף מערכה בדרך, המדורגת ראשונה בעולם קטפה את תואר הגראנד סלאם השלישי שלה בקריירה אחרי 3:6, 6:7 על דניאל קולינס בגמר. על הדרך, הפכה לאוסטרלית הראשונה מזה 44 שנים לזכות באליפות המקומית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.01.22 - 12:13

בפעם הראשונה מזה 44 שנה - זה קרה: הקהל האוסטרלי רואה במו עיניו אלופה תוצרת בית. אשלי בארטי זכתה היום (שבת) באליפות המקומית, לאחר שגברה 3:6, 6:7 על דניאל קולינס האמריקנית. בארטי הזיעה לא מעט במהלך המערכה השנייה, כשכבר היתה בפיגור 5:1, אבל בסופו של דבר בעזרת כוח הרצון שלה - והתמיכה של הקהל הביתי - היא תניף תואר גרנד סלאם שלישי בקריירה, ללא שהשמיטה אף מערכה בדרך (אפילו לא היום).

מחמאות גדולות מגיעות לקולינס, שהגיעה לגמר הגרנד סלאם הראשון בחייה, ובמהלך המערכה השנייה אף היה נראה שתהיה הראשונה "לגנוב" מערכה מהמדורגת ראשונה בעולם, אבל בסופו של דבר היא נכנעה למרות יתרון מבטיח של 1:5. קולינס בת ה-28, שבשנה שעברה הודחה באליפות אוסטרליה כבר בסיבוב השני, התעלתה על הישג השיא שלה מ-2019 (חצי גמר) - ותקווה שב-2022 היא תוכל גם לרשום גרנד סלאם ראשון בקריירה.

והיום הזה (לילה בשעון שלהם) הוא של אוסטרליה, שרואה מנצחת ראשונה בבית מאז כריס אוניל, שגברה על בטסי נאגלסן האמריקנית בשנת 1978 בתוצאה זהה להיום - 3:6, 6:7. רצף של ארבעה עשורים נשבר, על ידי טניסאית ענקית.

מהלך המשחק
שתי הטניסאיות פתחו את ההתמודדות בצורה קשוחה ושמרו על ההגשות שלהן ללא יותר מדי התנגדות, בעוד בארטי הנחיתה שני אייסים כבר אחרי שלוש מערכות. במשחקון החמישי, קולינס הייתה קרובה מאוד להשיג שבירה ראשונה, אבל בארטי הצילה ושברה במשחקון הבא בדרך ל-2:4. האמריקנית עוד צמצמה, אבל האוסטרלית בניצחון "על האפס" סגרה עניין וניצחה 3:6 במערכה הראשונה.

קולינס פתחה היטב את המערכה השנייה: היא ניצחה את המשחקון הראשון, ואז שברה את חבטות ההגשה כדי להוביל 0:2. במשחקון השלישי בארטי כבר קיבלה הזדמנות כדי לנצח, אבל קולינס הוכיחה עמידות וכבר הובילה 0:3. בארטי חזרה לעניינים במשחקון אותו הגישה, שגם בו היא השיגה "אייס" - וצמצמה ל-3:1 - אבל קולינס המשיכה את המומנטום הנהדר שלה, ועלתה ליתרון 1:4.

במצב של 1:5, לקולינס כבר היתה את ההזדמנות להשוות - אבל בארטי הצליחה להישאר בחיים, כשצמצמה ל-5:2. המומנטום, יחד עם התמיכה הביתית, היתה בגב של האוסטרלית - שהורידה כבר ל-5:3. הקאמבק המטורף נמשך - ובמשחקון העשירי בארטי השיגה עוד ניצחון, והשוותה ל-5:5! דווקא לאחר המרדף, דניאל קולינס הצליחה לנצח ולעלות ליתרון 5:6, בצד השני בארטי שמרה על ההגשה שלה - הולכים לשובר שוויון.

ב"טיי ברייק" בארטי הוכיחה שזה שלה, כשעלתה ליתרון 0:4. בסיום היא ניצחה 2:7, וזכתה באליפות אוסטרליה.