הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: ווימבלדון תאסור השתתפות רוסים

הפך למייג'ור הראשון שנוקט בצעד פעיל בנושא. המשמעות: מדבדב וסבלנקה בחוץ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.22 - 17:48
לא ישתתף במייג'ור האנגלי. מדבדב (GETTY)
לא ישתתף במייג'ור האנגלי. מדבדב (GETTY)

צעד דרסטי: מארגני ווימבלדון הודיעו היום (רביעי) כי לא יאפשרו את השתתפותם של טניסאים רוסים בטורניר השנה, בעקבות הפלישה הרוסית לאוקראינה, שהחלה לפני מספר חודשים. מארגני הטורניר כתבו במכתב הרשמי שלהם: "אנו רוצים להביע את תמיכתנו באלה שנפגעו מהקונפליקט באוקראינה. בנסיבות אלה, לא ניתן להעלות על הדעת כי השלטון הרוסי ירוויח מהשתתפותם של טניסאים רוסים ובלרוסים".

"על כן, אנו מודיעים בצער רב כי אנו מתכוונים למנוע את השתתפותם של טניסאים רוסים בטורניר ווימבלדון 2022. בשל הפרופיל הגבוה של הטורניר, חשוב שלא לתת לשלטון הרוסי אמצעים לקדם את עצמם, לכן אנו לא רואים דרך אחרת בה אנו יכולים לפעול".

בכך, הפך ווימבלדון למייג'ור האנגלי לראשון שנוקט צעד פעיל בנושא המלחמה באוקראינה. המשמעות: שחקני טופ עולמי כמו דניל מדבדב (2), ארינה סבלנקה (4), אנדרי רובלב (8) ו-ויקטוריה אזרנקה (18) לא יוכלו לקחת חלק בטורניר היוקרתי ביותר בעולם הטניס. הקרמלין, בתגובה לאיסור ההשתתפות, פירסם את הודעת התגובה שלו.

"ההחלטה של מארגני הטורניר לא מתקבלת על הדעת", נמסר מדמיטרי פסקוב, דובר הקרמלין, "אי אפשר להפוך ספורטאים לבני ערובה של תככים פוליטיים ודעות קדומות, אלה פעולות עוינות כלפי ארצנו". עוד מסרו מהקרמלין כי צריך לזכור שהטניסאים הרוסיים נמצאים בטופ של הטניס ושהרחקתם תגרום לאיבוד עניין בטורניר. פסקוב ביקש מטניסאים הרוסים להמשיך להתאמן ולשמור על כושר.

הטורניר עצמו אמור להתחיל לקראת סוף חודש יוני. עד כה, טורנירים כדוגמת גביע דייויס ובילי ג'ין קינג פלטו מעצמם את הנבחרות הרוסיות והבלארוסיות, אך ווימבלדון עשוי להפוך לראשון שפועל באופן ישיר כנגד טניסאים אינדיבידואליים.

אל מאמצי הגינוי הצטרף גם ארגון הטניס העולמי, שהחליט להשעות את התאחדויות הטניס הרוסיות והבלארוסיות. במקביל, שחקנים אינדיבידואליים משתי המדינות הורשו להשתתף בטורנירים, אך ללא סממן זיהוי של ארץ המוצא שלהם. אך כאמור, צעד בסדר הגודל של זה שעשוי לנקוט טורניר ווימבלדון, טרם נעשה.