הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"תסתמו את הפה שלכם": שפובלוב נגד הקהל

הטניסאי הקנדי לא אהב החלטת שיפוט והוציא את זעמו על האוהדים האיטלקים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.22 - 12:50
"החלטה מטומטמת". שפובלוב (GETTY)
"החלטה מטומטמת". שפובלוב (GETTY)

דניס שפובלוב, הטניסאי הקנדי המדורג 16 בעולם, עשה את שלו אתמול (שני) כשגבר 6:7, 6:3, 3:6 על יריבו האיטלקי וחביב הקהל באליפות איטליה הפתוחה, לורנצו סונגו. שלוש שעות לקחו לשפובלוב לגבור על סונגו ובמהלך המשחק, הקנדי איבד מעט את העשתונות. (צפו בתקציר בנגן הוידאו למעלה).

במהלך נקודה במשחק, שפובלוב איבד נקודה שלדעתו היה צריך לקבל וכאות מחאה ובמטרה להוכיח שהוא צודק, זינק שפובלוב מעל הרשת לכיוון הצד של סונגו והחל להראות לשופט סימנים על הרצפה שמעידים על כך שהמכה שלו הייתה בפנים. בשל חציית הרשת וההתנהגות שלו, שפובלוב נענש בנקודה שהוענקה ליריבו ומכאן - הטניסאי בן ה-23 החל להשתולל.

"רק הראיתי את הסימן על הקרקע", טען שפובלוב בפני השופט שהעניש אותו וכשזה ענה כי 'זה החוק', שפובלוב זעם: "לא זה לא! זה מטומטם! פשוט מטומטם". בעקבות כל הסאגה הזו הקהל ביציעים, איטלקי ותומך בסונגו ברובו, החל לשרוק בוז לשפובלוב שמצידו צעק להם: "תסתמו את הפה שלכם!" תוך שהוא מעיף את ידו באגרסיביות.

לא מדובר בפעם הראשונה ששפובלוב נותן לעצבים שלו לצאת בזמן משחק. ביולי 2021, בזמן טורניר ווימבלדון היוקרתי, שפובלוב התעצבן על שופט וצעק עליו: "מה אתה עושה?! איך אתה יכול לפסוק שזו נקודת מערכה? אני החלקתי! ברכותי, אחי, זו הפעם האחרונה שאתה על הכיסא הזה!". לפני כן שפובלוב היה מעורב בתקרית נוספת, בה חבט בכדור בעצבים ופגע בפניו של שופט.