הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סלע תקף: "חושבים על רייטינג, פגעו בשמי"

הטניסאי, שקיים חשד שמשחקו היה מוטה, שכר עו"ד ומאיים בתביעה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.05.22 - 21:58

תגיות: דודי סלע

אחרי הידיעה הדרמטית שעלתה ב"ל'אקיפ" הצרפתי לפיה התעורר חשד להטיית משחקו של דודי סלע במוקדמות הרולאן גארוס, נרשם כעס רב בסביבתו של הטניסאי - שאף שכר עו"ד ומתכוון לתבוע את העיתון הצרפתי.

לטענת העיתון הצרפתי הנודע, הצטברה כמות הימורים חריגה על המשחק בין הישראלי לבין ברנאבה זפאטה-מיראלס, שהסתיים בניצחון קל של הספרדי, 3:6, 0:6. הטענה היא שכמות הימורים גבוהה מדי לטובת אחד השחקנים מעלה חשד, לכאורה, להטיית משחק.

מאוחר יותר, פירסם הטניסאי את תגובתו ובה נכתב: "לשמחתי, מי שמכיר אותי כשחקן וכבעיקר כאדם, לאורך כל שנות חיי והקריירה שלי, יודע שהדברים שפורסמו היום לא רק שלא נכונים, אלא שאין כל סיכוי שאהיה מעורב בדברים מהסוג הזה".

"הימורים על משחקי ספורט בכל הענפים קיימים בהרבה מקומות, ואין לי כמובן כל קשר למה שמתנהל שם. מי שמעורב בענף אמור בקלות להבין שכשחקן שלא התחרה תקופה ארוכה עקב פציעות, הסיכוי שלי לנצח את המשחק נגד שחקן שדורג הרבה מעליי, היה לא גבוה ממילא, כך שתמוה שהיה צורך בכלל בהימורים מהסוג הזה".

"צר לי שגופי תקשורת חושבים קודם כל על הרייטינג שלהם ולא בוחלים בלפגוע בשמו הטוב של שחקן, אדם שלא נפל רבב בהתנהלותו משך עשרות שנים. כשאשוב לארץ אתייעץ עם יועציי כיצד להגיב לפרסום המוזר הזה".

לטענת מקורביו של סלע, הדבר נבע מטעות של מארגני הטורניר לאפשר לשחקן אחרי פציעה לחזור לכושר ולאסוף את כספי ההשתתפות בסיבוב הראשון - ועכשיו הם מנסים לדאוג שזה לא יקרה שוב "על גבו" של סלע.

יש לציין ששחקנים לפני פרישה שמתמודדים עם פציעה (סלע הפסיק לשחק לפני שנתיים, בגלל פציעה בכף היד), מקבלים את האפשרות לשמור על הדירוג למשך תשעה טורנירים. לרוב, אותם שחקנים בוחרים להשתתף בגראנד סלאמים כי שם נמצא הכסף הגדול.

סלע בן ה-37, המדורג 456 בעולם, עלה לשחק לראשונה מזה ארבעה חודשים, כשהוא שיחק שני משחקים בלבד בשנה האחרונה. אי לכך, לכאורה, הגיוני שההימורים יהיו לטובת הספרדי, שממוקם 323 מקומות מעליו - במקום ה-133 בעולם. חשוב לציין כי האירוע הזה מתרחש לפני הגרלת המשחקים הרשמית של הטורניר, שייפתח ב-22 במאי בפאריס.