הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדאל: "לא יודע אם אוכל לשחק בחצי הגמר"

צפו באביו מסמן לו לפרוש. וגם: סיכום ההצגה ("לא מסוגל לוותר")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.22 - 23:25

בנגן הווידאו למעלה: משפחתו של נדאל ממליצה לו לפרוש מהמשחק

14 שנה בדיוק אחרי ה-ניצחון שלו על רוג'ר פדרר בגמר ווימבלדון, רפאל נדאל חזר הערב (רביעי) למגרש המרכזי של הטורניר באנגליה וסיפק עוד הופעת ענק. לאחר 4 שעות ו-20 דקות של קרב אדיר, נדאל העפיל לחצי גמר ווימבלדון עם ניצחון על טיילר פריץ בשובר שוויון במערכה החמישית (6:3, 5:7, 6:3, 5:7, 6:7). השור ממאיורקה כבר פיגר 2:1, אבל השלים קאמבק גדול והבטיח מפגש מול ניק קיריוס, אולי בדרך לגראנד סלאם מספר 23.

זה היה ניצחון של "אחד הלוחמים הגדולים בהיסטוריה של הספורט" כפי שפרשני הטניס כינו אותו. בשיניים, תוך כדי שהוא נאבק בפציעה בשרירי הבטן, נדאל בן ה-36 נשאר על הדשא (למרות שמשפחתו המליצה לו לפרוש) והשיג את הכרטיס לשלב הבא שייערך בשישי. בסיום אמר: "אני לא יודע אם אהיה כשיר ואוכל לשחק בחצי הגמר, אין לי תשובה ברורה כרגע".

כעת, הספרדי שעלה למאזן 0:19 ב-2022 בגראנד סלאמים (הרצף השני הכי ארוך בקריירה שלו), רחוק עוד שני ניצחונות בלבד מזכייה שלישית בקריירה בווימבלדון וראשונה מאז 2010. אגב, נדאל עלה למאזן 13:26 בקריירה במשחקים שהלכו לחמש מערכות.

"לא יודע איך ניצחתי", הודה נדאל בסיום. "אני נהנה מאוד לשחק משחקים מהסוג הזה ואני מודה לכולם על התמיכה. זה היה ערב קשה נגד שחקן מצוין, אני נותן את הקרדיט לטיילור. מבחינתי זה לא היה משחק קל בכלל, כך שאני פשוט שמח שאני בחצי גמר ווימבלדון. הגוף שלי בסדר, לרגעים חשבתי שאני לא אהיה מסוגל לסיים את המשחק. הייתי צריך למצוא דרך לעבור את המשחק הזה. בלי האוהדים לא יכולתי לסיים את המשחק הזה, האנרגיה הייתה מדהימה".

"עבר הרבה זמן מאז משחק הגמר ההוא מול פדרר ב-2008", המשיך. "אני חושב שכל הדברים שחווינו במגרשים מסביב לעולם הם חלק מהקריירה שלנו. ואם אני חוזר ל-2008, אני בטוח שלא יכולתי לדמיין לעצמי שב-2022 אגיע לחצי גמר ווימבלדון. ניק קיריוס הוא שחקן מצוין ואני רוצה לתת את ה-100 אחוז שלי כדי להגיע לגמר". כששמו של קיריוס הוזכר, הקהל המקומי הגיב בקריאות בוז.

ב"BBC" האנגלי הסירו את הכובע: "נדאל פשוט לא מסוגל לוותר". בעמוד הרשמי של ווימבלדון נכתב: "עדיין עומד, עדיין נלחם, עדיין רפאל נדאל". השוער הספרדי דוד דה חאה פרגן: "נדאל לא אנושי". ב"מארקה" הספרדי התלהבו: "עוד נס מאת נדאל".