הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'וקוביץ' דמע במסע"ת: "זו אשמתי שהפסדנו"

צפו בתקצירי ההפסדים של סרביה. נולה לקח אחריות. וגם: המספרים של סינר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.11.23 - 10:11

בנגן הווידאו למעלה: תקציר ההפסד של ג'וקוביץ' לסינר ביחידים

השנה האדירה של נובאק ג'וקוביץ', שכללה זכיות בשלושה גרנד סלאמים, הגעה לגמר גרנד סלאם נוסף וגם זכייה בטורניר סוף השנה של סבב ה-ATP, הסתיימה בטעם מר ביותר. אתמול (שבת) הוא היה כל כך קרוב להעלות את סרביה לגמר גביע דייויס, אך הוא פספס שלוש נקודות משחק והפסיד ליאניק סינר, ובהמשך גם במשחק הזוגות, מה שהוביל להדחה של סרביה ולהעפלת איטליה לקרב על התואר.

לאחר ההפסד של סרביה, ג'וקוביץ' נצפה דומע, וכך גם קרה במסיבת העיתונאים באותו ערב: "אני לוקח אחריות על ההפסד שלנו. היו לי שלוש נקודות משחק שבזבזתי, זו אשמתי".

ובואו נעיף מבט על כמה נתונים סטטיסטיים מטורפים ממה שקרה אתמול:
- סינר הוא הראשון אי פעם שמנצח את ג'וקוביץ' אחרי שהסרבי הגיע למצב של שלוש נקודות משחק. הוא גם הראשון מאז 2011 שמנצח את נולה במשחק יחידים בגביע דייויס.

- בשנת 2023 לג'וקוביץ' יש הכי הרבה ניצחונות מול יריבים מהטופ 10 בדירוג העולמי - 16 סך הכל, כשסינר במקום השני בנתון הזה עם 13 ניצחונות. אולם, במשחקים מול יריבים מהטופ 5, האיטלקי במקום הראשון עם 10 ניצחונות בעוד נולה עם 8.

- סינר הוא בסך הכל הטניסאי השלישי אי פעם שמנצח את הסרבי האימתני פעמיים בתוך 12 ימים. הוא הצטרף לרפאל נדאל ולאנדי מארי ברשימה הזאת. ההבדל בינו לבין השניים האחרים, זה שהוא עשה זאת לצד ניצחון על ג'וקוביץ' גם במשחק זוגות באותו יום.

צפו בתקציר משחק הזוגות >>>