גלישת גלים: גלי ענק בסיבוב השני בטיהופו

הדחות מפתיעות בטהיטי. פרקינסון, בארו ודה סוזה כבר מחוץ לתחרות

אריק פרימו  28.08.11 - 14:52
גלי ענק בטהיטי (gettyimages)

תחילת כתבה

לאחר פתיחה חלומית של התחרות והשלמת הסיבוב הראשון כבר בתחילת תקופת ההמתנה, נאלצו הגולשים לחכות 6 ימים מורטי עצבים בציפייה לסוול הענק שירעיד את הספוט. היום השישי הגיע ואיתו הפתעות מרעישות, כאשר שלושה מתוך חמשת המדורגים ראשונים מודחים בים הכי גבוה עליו גלשו בטיהופו בזמן תחרות ב-13 שנות קיומה. גלי ענק של 3-4 מטרים מלווים בגשם ורוחות חזקות, שבוודאי לא הוסיפו לתחושת הבטחון של המתמודדים, שבאמת היו צריכים להרוויח את לחמם בתנאים הקשים.

צוות החילוץ, המורכב מגולשים ומצילים בכירים בטהיטי, היה מוכן במקומו עם אופנועי הים והסיבוב השני יצא לדרך עם ג'רמי פלורס מול היירי וויליאמס המקומי, במקצה שנתן את הטון לאורך היום המאתגר הזה. הצרפתי, אלוף פייפליין מאסטרס בשנה שעברה, הראה הרבה אומץ כבר מהדקות הראשונות, אך בחירת גלים גרועה מצדו גרמה לאיבוד זמן יקר ופגישות מצערות עם הריף.

הים רק המשיך לעלות וכמה גלי ענק שפגעו בריף בזווית לא טובה זכו להתעלמות מוחלטת מצידם של הגולשים. פלורס מצא את הגלים הגלים שלו לבסוף וניצח את המקצה, לא לפני שוויליאמס נפצע כאשר חתר לגל והתחרט ברגע האחרון. הגל לא התחשב וזרק אותו היישר לריף, המקומי התקשה להתאושש והשאיר את הליין-אפ לצרפתי, שסגר את הסיפור עם גל של 5.17 נק' ותוצאה סופית של 9.67 נק'. "שמח ששרדתי את הים הזה, זה אחד המקצים הקשים שגלשתי בחיי", אמר המנצח בסיום.

במקצה השני, הוויילד קארד ריקרדו סנטוס הדיח את טאג' בארו (5 בעולם) והתחיל את מסכת ההדחות המפתיעות של היום, שכללה הפסד של מוביל הסבב ג'ואל פרקינסון לברט סימפסון האמריקני, ואת הפסדו של אדריאנו דה סוזה בקרב ברזילאי מול ראוני מונטיירו, הראשון שקיבל גל של 10 נק' מהשופטים: "היה מדהים. זו ההרגשה הכי טובה בעולם, אזכור את הגל הזה כל החיים".

בהמשך היום התנאים השתנו ממקצה למקצה בגלל רוחות חזקות שהשפיעו על הים, אבל מארגני התחרות הוציאו גם את הסיבוב השלישי לדרך לשלושה מקצים בלבד. ג'רמי פלורס שוב פתח את הסיבוב, הפעם מול אחד מהגולשים הטובים ביותר שידע המקום, קורי לופז. את הצרפתי זה לא כל כך עניין, כאשר במקצה הטוב ביותר שלו השנה ניצח בקלות עם תוצאה מצוינת של 18.63 נק' ומעפיל לסיבוב הבא.

במקצה הבא ג'וש קר האוסטרלי (17.70 נק') גבר על בן ארצו ג'וליאן ווילסון (16.87 נק') במקצה מצוין וצמוד והעפיל גם הוא לסיבוב הרביעי. קאי אוטון, עם הגל המושלם (10 נק') השני של היום, לא השאיר סיכוי לאדריאן באקן במקצה האחרון של היום.