לראשונה ללא זאבי: נבחרת הג'ודו יצאה לאליפות אירופה

הג'ודוקא שפרש יצפה בחבריו נאבקים על המזרן מהיציע. אליס שלזינגר לא הצטרפה

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.04.13 - 10:52
פולק. יתחרה על מדליה (צילום: איגוד הג'ודו)
פולק. יתחרה על מדליה (צילום: איגוד הג'ודו)
תחילת כתבה

אחרי ההצלחה של אלכס שטילוב והנבחרת הישראלית באליפות אירופה בהתעמלות מכשירים במוסקבה, מקווים כעת גם בנבחרת הג'ודו לעמוד על הפודיום עם מדליה על הצוואר. החבורה בכחול-לבן נחתה הבוקר (שלישי) בבודפשט שבהונגריה והחלה בהכנות לתחרויות שיחלו ביום שישי. לראשונה, מזה 16 שנים הנבחרת תתחרה ללא אריק זאבי שיצפה בתחרויות מהיציע.

המשלחת הישראלית מונה 12 ספורטאים וספורטאיות במשקלים שונים אשר ינסו לשחזר את הישג השיא משנה שעברה, 4 מדליות. ירדן ג'רבי, סגנית אלופת אירופה (63 ק"ג) תנסה לשחזר את ההישג ואף להתעלות עליו. טומי ארשנסקי (60) וגולן פולק (63) שייצגו את ישראל במשחקים האולימפיים בלונדון בקיץ האחרון מקווים להישג מרשים גם כן. אורי ששון,הכוכב העולה ב-100 ק"ג וקמילה מינאקווה העולה החדשה שעשתה עלייה לאחרונה מברזיל הצטרפו גם כן למסע להונגריה. אליס שלזינגר שנמצאת בסכסוך עם איגוד הג'ודו לא יצאה לתחרות.

זוהי השנה הראשונה שאריק זאבי לא ייאבק על המזרן לאחר שפרש בקיץ האחרון. המדליסט האולימיפי מאתונה, אלוף אירופה המכהן ובעל 9 מדליות שונות באליפויות אירופה, יצפה השנה בתחרות מהיציע. "משלחת הגברים היא הגדולה ביותר שהוצאנו עד כה לאליפות אירופה ואני שמח על כך", אמר מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה, "הג'ודו קוצר הצלחות רבות במהלך כל השנה והשאיפה היא לייצר סגל רחב ככל הניתן לריו 2016. יש דור חדש עכשיו, צעיר ורענן הרעב להצלחות. בכניסתי לתפקיד המטרה הייתה לאחד מחדש את הג'ודו, להכניס ספורטאים לאולימפיאדה והצלחנו עד כה. הג'ודו חזר למסלול ההישגים והכותרות וכולי תקווה שנמשיך לעמוד ביעדים ובמטרות שאליהם אנו שואפים".

410 ספורטאים וספורטאיות המייצגים 42 מדינות שונות מרחבי אירופה ייקחו חלק בתחרות וינסו להתברג בין המקום הראשונים ולהוכיח שהם שייכים לצמרת העולמית. בין המתחרים ישנם 4 אלופים אולימפיים, 12 מדליסטים מאולימפיאדת לונדון 2012, 4 אלופי אירופה מכהנים ו-6 ספורטאים המדורגים במקום הראשון בדירוג העולמי. תחרות ברמה הגבוהה ביותר.

“אנחנו עובדים בחודשים האחרונים מאז האולימפיאדה במסגרת של נבחרת על מנת שהספורטאיות יוכלו לאתגר זו את זו ברמות הגבוהות, להעצים אחת את השנייה ולהתקדם מקצועית", אמר שני הרשקו מאמן נבחרת הנשים, "בתחרויות האחרונות בסבבים העולמיים השונים זכינו ב-18 מדליות, ואני מקווה שהאליפות תהווה המשך ישיר ליכולת של הבנות".