הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הישג גדול: ירדן ג'רבי זכתה בזהב בגראנד סלאם בבאקו

הג'ודוקא הישראלית גברה על יריבה סלובנית בגמר התחרות היוקרתית, ורשמה נצחון ראשון בתחרות שכזו, מה שיעניק לה עליה בדירוג. בסיום הקרב, האזרים הפתיעו כשניגנו באולם מוזיקה של להקת הדג נחש והעלו חיוך אצל הישראלים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.13 - 16:41

תגיות: ירדן ג'רבי

אחרי התצוגה המרשימה באליפות אירופה האחרונה, הג'ודו הישראלי ממשיך לייצר הישגים. מדליסטית הארד מבודפשט ירדן ג'רבי, העפילה היום (שבת) לגמר תחרות הגראנד סלאם בבאקו, אזרבייג'אן, ובגמר במשקל עד 63 קילו, היא גברה על טינה טרסטניאק הסלובנית וגרפה את מדלית הזהב.

התחרות בבאקו נחשבת ליוקרתית ומקנה נקודות דירוג רבות ואפילו פרס כספי ראוי. אלא שלמרות זאת, מכיוון שמדובר בשנה פוסט אולימפית וישנם עוד 4 חודשים עד לאליפות העולם, מעט מאוד ספורטאים הגיעו לתחרות.

בשל כך ג'רבי החלה את דרכה רק בשמינית הגמר שם גברה על וון ז'אנג הסינית. לאחר מכן הישראלית הצליחה להתגבר גם על היריבה הסלובנית ולורה בדטי. בחצי הגמר ג'רבי פגשה את השבדית אנה ברנהולם ודקה ו-5 שניות לפני הסיום גברה עליה בעזרת איפון. בגמר מול הסלובנית טינה טרשטניאק, שניצחה אותה באליפות אירופה האחרונה, ג'רבי הציגה קרב די טקטי, ובסופו של דבר ניצחה הודות למספר עונשים שספגה יריבתה.

זוהי הזכיה הראשונה של ג'רבי בתחרות גראנד סלאם, ובעקבותיה היא צפויה לטפס בדירוג. אגב, מיד לאחר שהישראלית ניצחה, האזרים הפתיעו כשניגנו באולם בבאקו מוזיקה של להקת "הדג נחש", מה שהעלה חיוך על פני הישראלית שנכחו שם. לאחר מכן, כשהיא ראשונה על הפודיום ועם נגינת ההמנון ברקע, ג'רבי כבר עברה לדמעות.

שלא כמו ג'רבי גילי כהן נעצרה בשלב חצי הגמר. בדרך ל-4 האחרונות של התחרות כהן גברה בסיבוב הראשון על אוטלגה גגארינה מרוסיה ולאחר מכן ניצחה גם את טורנה סיידי האזרית שזכתה לתמיכה מהקהל המקומי. בחצי הגמר כהן הפסידה צולמון אדיאסמבו המונגולית בוואזרי, והמשך כהן פיספסה את מדלית הארד כאשר נכנעה באיפון למארין קראה הגרמניה.