יצחק תשובה: "נסייע ככל שניתן לקראת האולימפיאדה"

פרוייקט התמיכה בספורטאים לקראת ריו 2016 יצא לדרך, בשיתוף איש העסקים, שהבטיח: "נהיה רוח הגבית של המשלחת"

שירי אלג'ם  05.12.13 - 15:10
תחילת כתבה

נותרו עוד כמעט שלוש שנים עד למשחקים האולימפיים ריו 2016, אבל כבר עכשיו הספורט הישראלי מתחיל לחשוב על דבר אחד: מדליות. הוועד האולימפי השיק היום (חמישי) את פרוייקט התמיכה בספורטאים הישראלים, והציג את איש העסקים יצחק תשובה, כמי שיתמוך כספית במשלחת הישראלית ובהכנותיה עד האולימפיאדה.

מלבד יצחק תשובה, למסיבת העיתונאים בוועד האולימפי הגיעו ספורטאים אולימפיים מובילים, ביניהם השחיין גיא ברנע, השייטת מעיין דוידוביץ' והמתעמלת נטע ריבקין. גם יעל ארד, המדליסטית הישראלית הראשונה והאתלטית האגדית אסתר רוט שחמורוב, נכחו במסיבת העיתונאים.

"בחנוכה מברכים על הניסים שעשה לאבותינו בימים ההם ובזמן הזה. ובכן, יש נסים בזמן הזה, והוועד האולימפי הגיע להישגים עם מעט מאוד משאבים", אמר תשובה במסיבת העיתונאים, "אני מאמין שאנחנו ניתן את הרוח הגבית כדי לסייע לקדם את הספורט ולהמשיך את מה שהשגנו עד היום".

"זה פרוייקט שיביא כבוד למדינה ולכל אזרח", הוסיף תשובה, "אמשיך לסייע לספורטאים ככל שאפשר. נאפשר לספורטאים להביא לביטוי את הכישרון והחלום שלהם, ולייצר גאווה למדינת ישראלית. המשימה שמוטלת על הספורטאים היא להצליח ולהאמין בעצמם".

"אני בטוחה שהסורטאים שנמצאים כאן, שהם מהטובים בתחומם בעולם, יעשו עכשיו את אחד האימונים הטובים בחייהם", אמר יעל ארד, "הרוח הגבית שהם מקבלים מאדם כמו תשובה היא למעשה הכרה ביכולות שלהם ובמשמעות של מה שהם עושים".

"אנחנו בתהליך שבו החברה הישראלית מתחילה להבין כמה חשוב לתמוך במצוינות, כמה חשוב לעודד צעירם לשים את כל הזמן שלהם בפיתוח המצוינות", הוסיפה ארד, "לא כולם מוכנים להיום להתאמן 8 שעות ביום ולהשקיע הכל, כולל העתיד הכלכלי שלהם, כדי להיות הטובים בעולם. כשאנשי עסקים מכריזים שהעבודה הקשה שלהם נחשבת, מבחינתנו זה סמן ימני. אנשי עסקים כאלה יכולים לעזור לצעירים לנפץ תקרות זכוכית ולגעת בשמיים".