התאחדות איל"ת חילקה מענקים למצטייני השנה

אליס שלזינגר (סמבו) וליאור סופר (וויקבורד) היו בין 50 הספורטאים שזכו לכבוד

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.12.14 - 20:31
גם היא הגיעה. שלזינגר
גם היא הגיעה. שלזינגר

תגיות: איל"ת

תחילת כתבה

התאחדות "איל"ת" לענפי הספורט התחרותיים הלא אולימפיים ערכה הערב (ראשון) את טקס הענקת המלגות לספורטאים ולמאמנים המצטיינים בשנה האחרונה. בטקס נכחו בין היתר ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי, ח"כ יואל רוזבוזוב, מנכ"ל הטוטו איציק לארי ונשיא התאחדות "אילת" אריק קפלן, אשר  העניקו מלגות ותעודות הצטיינות לכ-50 ספורטאים.

התאחדות "איל"ת" העניקה השנה סיוע לספורטאים בסך של כמיליון וחצי שקלים, הכולל בין היתר מלגות חודשיות ושנתיות, מלגות הצטיינות על הישגים מיוחדים, סיוע במימון ציוד וטיפולים, סיוע במימון טיסות לתחרויות ועוד.
 
בין ההישגים הבולטים של התאחדות "אילת" בשנה האחרונה: זכייה של הגולש ליאור סופר בתואר אלוף העולם בוויקבורד שיקבל הערב את פרס ספורטאי השנה. "אני מאוד מתרגש, כיף לקבל את התואר", אמר סופר. "תודה להתאחדות איל"ת שעוזרת לנו. זה מציק שלא מכירים אותנו אבל בזכות איל"ת יש דחיפה גדולה".

כמו כן, צוינו הזכיות של החיילת מרים בלואסוב בתואר אלופת העולם בג'יוג'יטסו, זכייתו של רון כהן בתואר אלוף העולם בג'יוג'יטסו, זכייה של אליס שלזינגר בתואר אלופת העולם ואלופת אירופה בסמבו, זכייה של נילי בלאק בתואר אלופת אירופה באגרוף תאילנדי, זכייה של הגולשת אורי בוז'ו בתואר אלופת אירופה בויקסקייט, זכייה של הגולש אור שניוק במדליית הכסף באליפות העולם בסלאלום, זכייה של איתי גרשון במדליית הכסף באליפות אירופה באגרוף תאילנדי, ומדליות רבות נוספות (זהב, כסף וארד) שבהן זכו הספורטאים הישראלים בענפים השונים, בתחרויות בינלאומיות נחשבות שהתקיימו במהלך השנה האחרונה.

בין מקבלי המלגות ניתן למצוא כמובן את אלופי העולם ואלופי אירופה, וכן ספורטאים רבים נוספים שהגיעו השנה להישגים יפים ובהם: הגולש גיא פירר שזכה במדליית הזהב באליפות אירופה לנוער בויקבורד, שי רימון שזכה במקום השני באליפות העולם לנוער בקיקבוקס, לוחמי הג'יוג'יטסו - סתיו דרי, אביתר פפרני, אורן לוי ודודי בן זקן שזכו כל אחד במדליית הארד בקטגורית המשקל שלו באליפות העולם האחרונה ועוד.

ח"כ רזבוזוב ציין: "ארגוו אילת הוא ארגון גדול ומשמעותי. אני חושב שרוב הילדים מתאמנים בענפים הלא אולימפיים והמטרה היא לאסוך את הילידים מהרחוב וישתאמנו במסגרת ספורטיבית ושגם יצליחו בחו"ל וירימו את דגל ישראל . אנחנו כמדינה צריכים להשקיע בזה כסף, וכסף מאוד קטן, כי רק אז יהיו לנו יותר ילדים במסגרת ספורטיבית וגם נראה יותר תוצאות ברמה העולמית".

אריק קפלן הוסיף: "סיימנו שנה מדהימה, יש לנו עשרות אלופי עולם, אלופי אירופה, מדליסטים. הוכחנו שאנחנו יןדעים לייתג ספורטאים ןיודעים לייצג את המדינה בצורה הכי טובה שיש. לולא איל"ת ושיתוף הפעולה עם הטוטו ומנהל הספורט הספורטאים הללו לא היו יכולים לממש את היכולות שלהם. אני חושב שלספורטאי ההישג שלנו אנחנו מצליחים לספק את התנאים הטובים ביותר, הבעיה היא בדרגים הנמוכים, שם ממשיכה להיות אפליה ואת זה אנחנו מנסים לפתור".