בארה"ב קבעו: בוסטון תתמודד על אירוח משחקי 2024

הוועד האולימפי האמריקאי בחר בבוסטון כמועמדת שלו לאירוח המשחקים האולימפיים ב-2024, 22 שנה אחרי האולימפיאדה האחרונה במדינה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.01.15 - 07:54
אפילו הוא בתוכניות. פנוואיי פארק בבוסטון (gettyimages)
אפילו הוא בתוכניות. פנוואיי פארק בבוסטון (gettyimages)
תחילת כתבה

האם ב-2024, 22 שנים אחרי הפעם האחרונה, המשחקים האולימפיים יחזרו לארצות הברית? הוועד האולימפי האמריקאי החליט הלילה (בין חמישי לשישי) כי העיר בוסטון תהיה זו שתתמודד על הזכות לארח את משחקי הקיץ האולימפיים ב-2024. ארה"ב אירחה את משחקי החורף ב-2002 בסולט לייק סיטי ביוטה ואת משחקי הקיץ ב-1996 באטלנטה.

בארצות הברית מקווים כי המשחקים האולימפיים יחזרו למדינה אחרי מספר שנים שבהן שרר סכסוך בין הוועד האולימפי האמריקני לוועד האולימפי הבינלאומי, שמנע מהערים בארה"ב לזכות באירוח היוקרתי. שתי הערים האמריקאיות האחרונות שהתמודדו על זכות זו היו ניו יורק (על האולימפיאדה ב-2012) ושיקאגו (2016). כידוע, המשחקים האולימפיים הקרובים ייערכו ב-2016 בריו. טוקיו נבחרה בסוף 2013 לארח את המשחקים האולימפיים ב-2020.

"הוועד האולימפי האמריקאי הוציא לדרך הזדמנות נדירה עבור בוסטון", אמר ג'ון פיש, שמוביל את ההצעה מטעם בוסטון. אגב, ראשי ההצעה כבר טענו כי אם יזכו, הם יעשו שימוש באיצטדיון הבייסבול המפורסם בעיר - פנוואיי פארק. ראש העיר מרטי וולש הגדיר את ההכרזה של הוועד האמריקאי כ"כבוד יוצא דופן. ההחלטה הזו מכירה בכישרון ומנהיגות עולמית שיש בעיר הזו. רוצים לארח את המשחקים האולימפיים החדשנים ביותר". בוסטון הפכה לעיר השניה שמכריזה רשמית על התמודדדותה על אירוח המשחקים ב-2024. הראשונה הייתה רומא, שאירחה את המשחקים האולימפיים ב-1960.

ב-2009 הגיע ברק אובמה לקופנהאגן כדי לנסות ולשכנע את חברי הוועד האולימפי לבחור בשיקאגו לאירוח ב-2016, דבר שלא קרה בסופו של דבר. ההודעה רשמית הלילה מהבית הלבן כללה התייחסות לשיקום הספורטיבי של בוסטון אחרי הפיגוע במרתון באפריל 2013: "העיר הזו לימדה אותנו רבות על החוזק שלה. הנשיא והגברת הראשונה תומכים בכל מאמץ להביא את המשחקים האולימפיים והפראלימפיים לארצות הברית".

בחירת המארחת תתבצע ב-2017 בכנס הוועד האולימפי הבינלאומי בלימה, בירת פרו. ברשימת הערים ששוקלות להצטרף לבוסטון ורומא ולהגיש הצעה רשמית לאירוח המשחקים נמצאות: ניירובי (קניה), קזבלנקה (מרוקו), דרבן, יוהנסבורג (דרום אפריקה), דוחא (קטאר), בריסביין (אוסטרליה), פאריס (צרפת), ברלין (גרמניה), המבורג וקופנהאגן (גרמניה ודנמרק), סנט פטרסבורג (רוסיה), קייב (אוקראינה), בודפשט (הונגריה), איסטנבול (טורקיה), באקו (אזרבייג'אן).