הישג: מדלית כסף לקרטיש באליפות אירופה בהיאבקות

הישראלית סיימה במקום השני בפעם ה-4 ברציפות, אחרי שנוצחה בגמר 9:0 על ידי יריבה מבלארוס. תזכה למענק של 28 אלף שקלים. בחודש הבא תוכל לקבוע את הקריטריון לריו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  11.03.16 - 20:10

תגיות: אילנה קרטיש

תחילת כתבה

גאווה ישראלית. שנה רביעית ברציפות, המתאבקת אילנה קרטיש זכתה במדלית כסף באליפות אירופה בהיאבקות. קרטיש, שמתחרה במשקל של עד 69 ק"ג, העפילה לגמר לאחר שסיימה שלושה קרבות עם ידה על העליונה.

בהתמודדות הראשונה הביסה 0:10 את ונסה וילסון ההונגריה, כשבהמשך ניצחה אלינה פופסקו הרומניה 3:9, דבר שסידר לה העפלה לחצי הגמר. בקרב האחרון היא גברה 5:9 על אלינה סטדניק האוקראינית ובכך עלתה לגמר.

דווקא ביום המוצלח שלה הפסידה קרטיש 9:0 למריה מאמאשוק הבלארוסית והסתפקה שוב במקום השני. על הזכיה במדליה תקבל קרטיש מענק של 28 אלף ש"ח. מאמנה יתוגמל במחצית מהסכום לה תזכה קרטיש.

ההישג לא מהווה הפתעה, שכן המתאבקת הישראלית סיימה בשלוש השנים האחרונות כסגנית אלופת אירופה. חשוב לציין כי האליפות לא מהווה קריטריון למשחקים האולימפיים בריו. יחד עם זאת, החל מחודש הבא למתאבקת הישראלית, שעדיין לא קבעה את הקריטריון, יהיו שלוש הזדמנויות לעשות זאת.

קרטיש אמרה לאתר ערוץ הספורט לאחר הזכייה: "היום הזה נתן לי דחיפה עצומה להמשך ולקראת תחרויות הקריטריון לריו, בפרט כשניצחתי את האוקראינית, אלופת אירופה. היה לי יום טוב מבחינתי, הרגשתי מצוין. הייתי מכוונת ומרוכזת, ניצחתי ב-3 קרבות בתוצאות מצוינות. הצלחתי גם לשלב היום טכניקות וסגנונות חדשים ועבדתי בצורה מנטלית וטקטית חזקה.

על כך שזאת הפעם הרביעית ברציפות שהיא זוכה במדליית הכסף באליפות אירופה אמרה: "זאת הרגשה מעולה לשמור על העקביות, לדעתי זה חלק חשוב בספורט. לגבי ההפסד בגמר, אני מפיקה לקחים, שואפת להשתפר בהמשך ומכוונת למטרה הבאה. אני אמשיך להשתפר ולכוון הכי גבוה שאני מסוגלת באימונים, אני מלאת מוטיבציה ומאמינה ביכולות האישיות שלי, ושואפת להשיג את הזהב. חשוב לי להודות לנותני החסות  שלי -"אלקטרה", הוועד האולימפי וליחידה לספורט השגי".