הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

להט עמד בציפיות, גם האירוע: MMA בישראל

הישראלי כיכב באירוע של בלאטור שנערך אמש בהיכל. הסיקור המלא פה

עדי כפיר  11.11.16 - 10:35
להט אמש בהיכל (צילום: בלאטור)
להט אמש בהיכל (צילום: בלאטור)

תגיות: MMAנועד להט

חגיגה גדולה התקיימה אמש בהיכל מנורה מבטחים, כאשר בפעם הראשונה בישראל ארגון MMA בסדר גודל משמעותי קיים אירוע שהבטיח הרבה, ובהחלט הצליח לקיים. מעל 8,000 אוהדים מילאו את ההיכל ביד אליהו באירוע של "בלאטור", והחל מהקרב הראשון הצופים קיבלו את מבוקשם. כשבלאטור הודיעו שיגיעו לישראל, בינם לבין עצמם הם לא חשבו שההצלחה תהיה כה גדולה, ולכן בסיום הערב הכריזו שבשנה הבאה ישובו לאירוע נוסף בארץ.

שאגות הקהל נשמעו עוד מחוץ להיכל, כאשר הקרבות המוקדמים החלו בשעה 18:00. מספר לוחמים ישראלים ערכו את הופעת הבכורה שלהם, חלקם ניסו להרשים ולזכות בחוזה, וחלקם ערכו את הקרב האחרון שלהם. כל קרב זכה לקבוצות העידוד שלו, והאווירה הייתה נהדרת בשביל קרבות מקדימים. ככל שהקרבות עלו בקטגוריות המשקל, הם הפכו ליותר אינטנסיביים, ולכן גם ההכרעות לקחו יותר זמן.

קיריל מדבדובסקי (ישראל) - גיאורגי קארחיאן (ארמניה/ ארה"ב)
בשעה 21:00 בדיוק התחיל המיין קארד, כאשר המוזיקה של קיריל מתחילה להתנגן והקהל בטירוף. הלוחם בן ה-24 ערך את הקרב הראשון שלו מול קהל ישראלי לאחר 4 שנים. ההתרגשות הייתה ניכרת על פניו. הכניסה של יריבו הארמני כנראה לא הוסיפה ללוחם הישראלי, כשקארחיאן נכנס לזירה נוצרה אווירה מאיימת. הארמני יותר גדול, יותר פיזי ותקף את הישראלי מרגע שנשמע הפעמון. לאחר שלב גישושים קצר, קארחיאן הצליח להפיל את יריבו למזרן, הקהל דחף את הלוחם הצעיר, אך קיריל נאלץ להתגונן. קארחיאן לא התרגש מהאווירה והמשיך לתקוף עם אגרופים חסרי רחמים לגופו של הישראלי. באמצע הסיבוב הראשון קארחיאן גמר את הקרב, כששוב הצליח להפיל את יריבו למזרן, ועם מספר חבטות אגרוף לראשו של קיריל, השופט סיים את הקרב בהכרזת TKO (ניצחון טכני בשל פציעה). קיריל המאוכזב ירד מהזירה מלווה במאמניו, אך זכה לעידוד הקהל שהמשיך לתמוך בו.

קרלה בניטז (ןנצואלה) - לנה אוקניצ'יקובה (אוקראינה)
שתי הלוחמות ניהלו בסיבוב הראשון בעיקר גישושים, והתגוננו מניסיונות התקיפה אחת של השניה. לנה שלטה ללא עוררין בסיבוב הראשון.  בסיבוב השני הקצב החל לגבור, והאוקראינית זכתה לקריאות עידוד לאורך הקרב. בניטז פתחה את הסיבוב טוב והצליחה לפגוע מספר פעמים ביריבתה, אך לנה הצליחה להישאר על רגליה. האוקראינית שוב השתלטה על הקרב, ומשום מה בניטיז נראיתה אדישה למה שקורה בזירה. בסיבוב השלישי שתי הלוחמות התעייפו ולכן גם ההגנות ירדו, כאשר בניטז פותחת ללנה את השפה בגלל וו ימנית אימתנית. למרות הדימום, לנה המשיכה לשלוט בקרב בעזרת אגרופים ובעיטות, ובתום שלושת הסיבובים השופטים מכריעים פה אחד שלנה היא המנצחת.

נועד להט (ישראל) - סקוט קליב (ארה"ב)
אמנם הקרב לא היה האחרון באירוע, אך בהחלט היה ניתן להרגיש שזהו הקרב המרכזי. האולם הוחשך והקהל בטירוף. נועד להט נכנס אל האולם והקהל משתולל. לא היה ניתן שלא להידבק באווירה המחשמלת בהיכל ברגע שהלוחם הישראלי נכנס לזירה. להט חיפש אווירה ביתית לפני הקרב, והוא בהחלט קיבל כזו. קליב הגיע לקרב לאחר שלא נלחם באופן רשמי שנתיים, ולהט לא היה יכול לבקש יריב נוח יותר. מהתחלה להט התנפל על קליב, והצליח לאגרף את פניו מספר פעמים. לאחר 2:30 דקות להט הפיל את יריבו למזרן בעזרת בעיטה, ומשם הדרך לסוף הייתה קצרה. הישראלי נעל חניקה אחורית, אבל קליב הצליח להשתחרר. להט נשאר דרוך, לא נתן לאמריקאי לחמוק ובעזרת מספר אגרופי פטיש לראשו של יריבו, קליב שוב נפל אל המזרן. להט שוב על את החניקה האחורית, והקהל בטירוף. הפעם קליב נכנע, וההיכל מתפוצץ. להט שעלה למאזן של 2:10 לא ידע את נפשו מרוב שמחה. לאחר הקרב הודה לקהל על התמיכה האדירה ולבלאטור על ההזדמנות.

קרב אליפות במשקל קל-בינוני: אנדריי קורשקוב (אלוף, אוקראינה) - דאגלאס לימה (ברזיל)
הקרב המרכזי סיפק סיבוב שני להתמודדות בין האוקראיני והברזילאי. קרשקוב לא הפסיד מאז שנת 2013 ונחשב לאחד הלוחמים הכי טובים בארגון. לימה הצליח לפלס את דרכו שוב לקרב על התואר, ושם לנגד עיניו מטרה אחת - חגורת האליפות.

קורשקוב פתח חזק את הקרב, אבל לימה הצליח להתגונן מניסיונות התקיפה של יריבו. קורשקוב המשיך לתקוף עם וו ימנית מעל הראש, בעיטות לצדי הגוף של לימה, אך ההגנה של הברזילאי הייתה מעולה. דווקא בשניות הסיום הברזילאי מצא את הפירצה לתקיפה, אך הפעמון מציל את האלוף. עם תחילת הסיבוב השני היוצרות התהפכו, כאשר לימה התנפל על יריבו עם אגרופים, קורשקוב הגיב עם בעיטות לצדי הגוף. השניים המשיכו להחליף מהלומות והקרב התאזן. בשניות האחרונות של הסיבוב השני, שוב הפעמון הציל את המתמודדים, כשהפעם זהו לימה שנעזר בו לאחר שהאוקראיני מצא את פירצת התקיפה. הסיבוב השלישי המשיך את אותו הקצב. הביטחון המופרז של קורשקוב גרם לו לנסות לתקוף יותר ולהגן פחות. מספר פעמים האלוף ניסה את הוו הימנית מעל הראש. באמצע הסיבוב האוקראיני הצליח לפגוע ביריבו עם הוו הימנית, אך בתגובה נגדית של אינסטיקט לימה הצליח לחבר וו שמאלית לפניו של האלוף. קורשקוב נפל אל המזרן. לימה גומר את הסיפור עם וו ימנית לפניו של האלוף חסר ההגנה ומשיב לידיו את התואר הכל כך נחשק. לאחר הקרב לימה אמר בהתרגשות שהוא נהנה לבוא לישראל, והוא שמח שהצליח לזכות שוב בתואר.