מקגרגור הופשט מהתואר, אלדו האלוף החדש

ללא קרב: הלוחם האירי נאלץ לוותר על חגורת האליפות במשקל נוצה. הברזילאי זכה מן ההפקר

ערן פלגי
ערן פלגי  27.11.16 - 12:03
איך הוא יגיב? מקגרגור (Getty)
איך הוא יגיב? מקגרגור (Getty)

תגיות: UFC

תחילת כתבה

שבועיים אחרי שעשה היסטוריה בכך שהפך ללוחם הראשון בהיסטוריה של ה-UFC שמחזיק בשתי חגורות אליפות במקביל, קונור מקגרגור איבד את התואר במשקל נוצה על אף שלא הפסיד בקרב. הסיבה: דניאל קורמייה, האלוף בקטגוריית "חצי כבד", נפצע ויחמיץ את קרב ההגנה על התואר מול אנתוני ג'ונסון באירוע במרכזי של UFC 206 שייערך בחודש דצמבר בטורונטו.

ואיך כל זה קשור למקגרגור? הארגון החליט שהקרב המרכזי החדש יהיה על התואר הזמני במשקל נוצה בין מקס הולווואי לאנתוני פטיס. המשמעות: האלוף הזמני ז'וסה אלדו, שהפסיד למקגרגור ב-13 שניות בקרב על התואר לפני כשנה, יהפוך להיות האלוף בקטגורייה ויפגוש את הולוואי או פטיס בהמשך.

הדבר אמנם לא הגיע בהפתעה לחובבי הז'אנר, כאשר נשיא הארגון דיינה ווייט כבר הודיע שמקגרגור ייאלץ לוותר על אחת מהחגורות בהן הוא מחזיק. האירי, שנלחם ארבע פעמים ב-11 החודשים האחרונים, הודיע כי ייקח פסק זמן ככל הנראה עד מאי 2017, כדי להיות לצד חברתו ההרה. למרות ההודעה של ה- UFC, מקגרגור עדיין לא שחרר הודעה רשמית מצדו ובעבר טען כי: "יצטרכו להביא צבא שלם כדי לקחת ממני את החגורות".

כזכור, לפני 14 ימים ב-UFC 205, האירוע הראשון שנערך בניו יורק, הלוחם האירי הביס בנוקאאוט בסיבוב השני את האלוף במשקל קל אדי אלברס, וזכה להניף את שתי החגורות ביחד באוקטגון.