משחקי מכבי לנוער ייפתחו ביום שני בחיפה

משפחת שייס בסגירת מעגל, כוכב ה-NBA לשעבר ידריך את בנו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.18 - 00:21

תגיות: מכביה

תחילת כתבה

משפחת שייס רשומה באותיות של זהב בהיסטוריית ה-NBA, וכמובן בתולדות הספורט היהודי בעולם והמכביה, וכעת נרשם פרק חדש: דני שייס יגיע לארץ למשחקי מכבי לנוער שיפתחו ביום שני בחיפה, כמאמן נבחרת הנערים של מכבי ארה"ב, שבה ישחק גם בנו, לוגן, נכדו של דולף שייס האגדי.

זו גם סגירת מעגל, שכן כשדני היה בן 18, לקראת סוף שנות השבעים, הוא הגיע יחד עם האב למכביה. אח"כ הם חזרו ב-1981, כשדני כבר נבחר במקום ה-13 בסיבוב הראשון בדראפט ה-NBA. האב אימן, הבן שיחק, והביקור האחרון שלהם יחד היה כמאמנים עם נבחרות הכדורסל של ארה"ב במכביה ה-19 ב-2013 (דני גם הדריך במכביה האחרונה, בקיץ שעבר).

הסב דולף עליו השלום (נפטר ב-2015) לא יזכה לראות את החיבור במשחקי מכבי לנוער, אבל הוא הותיר מורשת יוצאת דופן בקריירה פנומנלית שבה נבחר 6 פעמים לחמישיית העונה ב-NBA, זכה באליפות, נבחר למאמן השנה ולהיכל התהילה כאחד מ-50 השחקנים הגדולים בתולדות הליגה הטובה בעולם. בנו, דני, היה סנטר (2.11 מ') שעשה קריירת משחק מרשימה שארכה כשני עשורים ב-NBA (ביוטה, דנבר, מילווקי, ל.א לייקרס, פיניקס, מיאמי ואורלנדו). את הכישורים של לוגן עוד נראה, אבל בינתיים הוא עלה לכותרות בארה"ב כששימש ככתב צעיר לספורט אילוסטרייטד לילדים, כשראיין כוכבי NBA, כולל ראיון בולט באולסטאר 2013 עם לברון ג'יימס.

"המכביה הראשונה שבה שיחקתי הייתה ב-1977, ומאז היו לי 6 בני משפחה שהשתתפו, כולל אבי דולף, כך שאפשר לומר שטביעות אצבע של משפחת שייס נמצאות בישראל", אמר דני לאתר מכבי ארה"ב. "עכשיו כשהבן שלי לוגן משחק, יש לי הזדמנות לחלוק את החוויה הזאת איתו ולהוסיף עוד חבר למשפחת מכבי". לבטח, עוד זכייה במדליה לשושלת המשפחתית המעוטרת.

סגירת מעגל משפחת גם אצל בינשטוק מהכדורעף

ג'וש בינשטוק, כוכבה של נבחרת קנדה בכדורעף חופים ומי שהשתתף במשחקים האולימפיים בלונדון 2012 ובריו 2016, יוביל יחד עם אביו, הווארד, את נבחרת קנדה במשחקי מכבי לנוער. בינשטוק ביקר כאן לפני שנה, הניף את דגל המשלחת הקנדית וזכה במדליית הזהב במכביה. כעת הוא מגיע להדריך את הנבחרת הקנדית, שבה אביו ישמש כמנהל וגם על תקן עוזר המאמן. בינשטוק בן ה-36 (1.96 מ') עדיין משחק ברמות הטופ העולמי, ובמהלך שהותו הוא גם צפוי להשתתף במשחק ראווה שמתוכנן עם שחקני האקדמיה לכדורעף בווינגייט, ולהעביר סדנה.

מכבי תנועה עולמית, הגוף המארגן את משחקי המכביה, משיקה הקיץ לראשונה את "משחקי מכבי לנוער" אשר ייפתחו כאמור ביום שני בחיפה, בהשתתפות כ-900 ספורטאים צעירים (בני 14-16) מהארץ ומהעולם ב-8 ענפי כדור קבוצתיים. המשחקים יימשכו על פני 10 ימים, במהלכם יתקיימו תחרויות בענפי ספורט קבוצתיים - כדורגל, כדורסל, קטרגל, בייסבול, כדורעף, נטבול, סופטבול, רוגבי-7. בני הנוער ישתתפו בתכניות חינוך ובאירועי תרבות עשירים. טקס הפתיחה ייערך ביום רביעי בחיפה, וטקס הסיום בירושלים.

המדינות המשתתפות במשחקים הן איטליה, ארגנטינה, ארצות הברית, ברזיל, בריטניה, דרום אפריקה, הונגריה, הולנד, ישראל, ספרד, צרפת, קנדה. את מרבית משלחת ישראל תייצגנה קבוצות מכבי ישראל ובשיתוף פעולה עם המשרד לשוויון חברתי הושם דגש על שיתוף קבוצות מהפריפריה ומהמגזר הערבי.

מנהל המשחקים וסמנכ"ל מכבי תנועה עולמית, רואי הסינג אמר: "אנחנו שמחים מאוד לקראת הגעתם של משפחות שייס ובינשטוק, דמויות שהטביעו חותם בספורט העולמי ובתולדות הספורט היהודי בעולם ומשחקי המכביה. הם כבר תורמים לספורטאי העתיד של מכבי ארה"ב ומכבי קנדה, וזו זכות עבורנו שהם משתתפים בפרויקט שיוצא לדרך ונהפוך אותו למסורת חדשה בתנועה. צפויה לכלל המשתתפים במשחקים חוויה יוצאת מן הכלל".