הרפר ופרייליך העפילו ל-64 האחרונים

פתיחה טובה לסייפי הדקר הישראלים בגראנד פרי דוחא

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.01.19 - 13:11
(ברוריה ביגמן)
(ברוריה ביגמן)
תחילת כתבה

סייפי הדקר של ישראל עידו הרפר ויובל פרייליך פתחו הבוקר (שישי) את היום הראשון של הגראנד פרי בדוחא בשישה ניצחונות כל אחד בסיבוב הבתים הראשון. בתחרות משתתפים 205 סייפים. זוהי הפעם הראשונה ששני הסייפים הישראלים מסיימים את הבית המוקדם ללא הפסדים. הרפר ופרייליך העפילו אוטומטית לשלב הרביעי של התחרות ויתחרו בין 64 הסייפים האחרונים.

הניצחון המרשים ביותר היה של פרייליך על האיטלקי פיצו פאולו, מי שהיה פעמייים אלוף העולם, בקרב הראשון שלו בתחרות 2:5. פאולו היה שותף למדליית הכסף הקבוצתית של איטליה במשחקים האולימפיים בריו 2016. הרפר פתח בקרב הראשון שלו בתחרות עם ניצחון על הפולני מרסיי בייליץ' 2:3 אחרי הארכה.

בקרב השני ניצח פרייליך את כריסטיאן לינדמן 4:5, המשיך בקרב השלישי בניצחון על היריב מקזחסטן ואדים שארלימוב 4:5, הוסיף ניצחון בקרב נוסף 2:5 והפעם על הצרפתי לואיג'י מידלטון אלוף העולם לנוער. בהמשך ניצח את הקוראני סונג ג'יאו 4:5 אחרי הארכה, ובקרב האחרון ניצח את הברזילאי ריקארדו גרונהאוזר 2:5.

הרפר ניצח בקרב השני שלו את גבריאל לוגו מוונצואלה 2:3 בהארכה והמשיך עם ניצחון בקרב השלישי על פלאבין ג'אנוטה מלוקסמבורג 3:4 בהארכה. בהמשך ניצח בקלות את הדרום אפריקאי ג'רמי סאנר בתוך דקה, ניצח את השוויצרי קלמנט מטריילר 3:5 ובקרב האחרון שלו מול הקזחי ירליק סרטאי אחרי הארכה 4:5.

המאמן אוהד בלוה אמר בתום היום הראשון: "אני מרוצה מהיכולת הטובה של הרפר ופרייליך ומקווה שימשיכו לשמור על יציבות ביכולת ובעיקר רמת ריכוז מירבית".

הדפס