הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוסטיג הבהיר: הקריטריון לטיפוס לא יוקשח

האיגוד ערך מסע"ת לקראת כניסת הענף לאולימפיאדה בטוקיו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  06.02.19 - 13:12

תגיות: טוקיו 2020

הוועד האולימפי בישראל ערך היום (רביעי) מסיבת עיתונאים עם אנשי איגוד המטפסים הישראלי לקראת ההכנות למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. כזכור, במשחקים הקרובים יהיו חמישה ענפים חדשים: טיפוס, בייסבול, סקייטבורד, גלישת גלים וקארטה והמטרה של הוועד היא שיהיה לפחות נציג אחד בכל ענף חדש.

במסיבת העיתונאים הציגו את ספורטאי העלית של הענף: אלכס חזנוב, יובל שמלא, נמרוד מרקוס, רם לוין ונועה שירן. בטוקיו יתחרו 20 ספורטאים  ו-20 ספורטאיות במפתח של שני ספורטאים למדינה. תהיינה מוקדמות מהן יעלו לגמר או שישה או שמונה מטפסים. בטיפוס ישנם שלושה מקצועות: ספיד, הובלה ובולדרינג, כשבטוקיו התחרות תהיה סוג של קרב רב, שילוב של שלושת המקצועות ויחולקו שלוש מדליות לנשים ושלוש לגברים.

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי אמר: "לצורך זה שמדובר בענפים חדשים הקריטריון הישראלי לא יוקשח ויהיה זהה לקריטריון הבינלאומי. כל מי שיעמוד בקריטריון הבינלאומי יזכה בהכרה של הוועד הישראלי. להבדיל מענפים אחרים, מובילי הענף הזה לקחו את הנושא בצורה הכי רצינית ומקצועית, מחמם את הלב לראות את ההתגייסות שלהם לקחת את התכנות המקצועית, ללמוד, לעשות כל מה שאפשר לקדם את הרעיון הזה והמטרה שאחד מהיושבים כאן יגיע לטוקיו". 

אריק קפלן נשיא התאחדות אילת לענפים לא אולימפיים: "העובדה שאני יושב לצד גילי היא לא ברורה מאליו. יש לנו שיתוף פעולה ואת כולנו מעניין דבר אחד הספורט והספורטאים. צריך להשקיע בכל ענפי הספורט כי היום אתה איל"ת ומחר אתה הוועד האולימפי. הטיפוס עבר תקופה לא קלה בשנים האחרונות ולכן זה מרגש עבורי. נלחמנו להשאיר את הענף בחיים. הענך הזה גסס לגמרי. התגייסנו והחזקנו אותו בידיים. אני שמח שבשנה האחרונה עשינו מהפכה והעלנו את הענף חזרה למקום הראוי לו".

ארז הראלי מנכ"ל איגוד המטפסים הישראלי הוסיף: "מצאתי ענף מדהים, ענף שמשלב בין תחרותיות וטיפוס בטבע, התמודדות עם יכולות קצה, אתה חייב להיות בשיא של השיא. יש כאן ענף מאוד מיוחד. בארץ יש כמה אלפי מטפסים וזה ענף בצמיחה מאוד גדולה. אנחנו בצומת טובה".

איתי פרידמן מאמן נבחרת ישראל: "היעד המרכזי שלנו השנה יהיה קריטריון. יש שלוש אופציות להשגת הקריטריון אליפות אירופה, אליפות עולם ותחרות קריטריון בהזמנה".