צפו: קוכמן סגן אלוף אירופה עם מדליית כסף

הג'ודאי הפסיד ליריב טורקי בגמר, אך רשם הישג שיא בקריירה. פתיחה טובה לזילברמן בבדמינטון

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.06.19 - 17:24
תחילת כתבה

יש מדליה ראשונה באליפות אירופה בג'ודו 2019. לי קוכמן, המתחרה האחרון של המשלחת למשחקיים האירופיים במינסק, הפסיד בגמר אליפות אירופה (עד 90 ק"ג) לסגן אלוף העולם מ-2017, מיקאיל אוזלר, הטורקי ממוצא סלובני, וזכה בכסף.

קוכמן, המדורג 32 בעולם, נמצא במגמת שיפור מתמדת ומדליית הכסף באליפות אירופה היא הישג השיא שלו בקריירה עד כה. על זכייתו במדליה, קוכמן יזכה במענק כספי של 35 אלף ש"ח מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל ומשרד התרבות והספורט. מאמנו יקבל מחצית מהסכום.

אוזרלר ספג עונש כבש בתחילת ההתמודדות, אך קוכמן קיבל עונש משלו לקראת תום הזמן החוקי ועוד אחד בתחילת ניקוד הזהב. בהמשך ספגו הישראלי והטורקי עונש נוסף כל אחד, שהיה השלישי של קוכמן וקבע הפסד בגמר.

הישראלי עבר חמישה יריבים בדרך לגמר. בסיבוב הראשון, גבר קוכמן על רפאל קוזלובסקי הפולני, בהמשך הטיל באיפון את רפאל שוודינגר מליכטנשטיין, לאחר מכן ניצח בזכות שלושה עונשים את כריסטיאן טות' ההונגרי ואז עשה דבר דומה גם ברבע הגמר מול מילאן ראנדל הסלובקי. בחצי הגמר הוא המשיך עם המומנטום הנהדר והשיג איפון גדול מול נואל ואן-טנד מהולנד.

קוכמן הוא היחיד מבין כל עשרה הג'ודאים בטורניר שהגיע לחצי הגמר, אחרי שאתמול היחיד שהיה קרוב למדליה הוא טוהל בוטבול, שהפסיד בקרב על הארד. שאר המתחרים והמתחרות הודחו בסבבים המוקדמים.

מאמן הנבחרת, אורן סמדג'ה, אמר לאחר הזכייה: "החלטתי לשתף את רוב הסגל בטורנירים שלאחר אליפות אירופה ולהתמקד בטורנירים האחרים, עם הכנה ספציפית כאן בישראל. במשלחת למשחקי אירופה החלטתי לשלוח ספורטאים צעירים בכדי לצבור יותר ניסיון, ולחלקם גם צבירת ניקוד וקביעת קריטריון".

"אתמול טוהר בוטבול פספס מדליה בשניות האחרונות, והיום לי קוכמן סיים עם מדליית הכסף", המשיך המאמן. "הישג שיא בקריירה שלו. וכל זה, שנה לפני האולימפיאדה. קוכמן מצטרף לזוכי המדליות של ספורטאי הנבחרת מאליפויות אירופה, בהחלט גאווה גדולה לאיגוד הג׳ודו ולנבחרת ישראל, שיודעת את גודל האחריות שמוטלת עליה. אנחנו עם הפנים קדימה".

גם מישה זילברמן החל את הופעתו במשחקים במינסק בצורה טובה. שחקן הבדמינטון הבכיר של ישראל השיג ניצחון מרשים 0:2 על הסלובני איביץ' מיא. במערכה הראשונה הצמודה מאד הוא ניצח 22:24, ובשנייה השיג 18:21 וסגר עניין. מחר ייערך משחקו השני בתחרות.

ההמשך היה קצת פחות מוצלח עבור זילברמן לאחר שהוא ואימו סבטלנה נוצחו הערב 2:0 בידי רובין טבלינג וסלנה פלק מהולנד במשחק הראשון שלהם באליפות אירופה בזוגות מעורבים.

בנוסף, קסניה פוליקרקובה, העולה החדשה, פתחה ביד ימין את הופעתה באליפות אירופה עם ניצחון 0:2 על הארמנית לילית פוגוסיאן. 8:21 בראשונה ו-6:21 בשנייה.

הקשת איתי שני הפסיד 6:2 לבילרוסי פאבל דלידוביץ' בשלב ה-32 האחרונים וסיים את התחרות.