מיהי קבוצת הספורט העשירה בעולם?

בזכות הזכייה: גם ליברפול נכנסה לדירוג של "פורבס"

מערכת אתר ערוץ הספורט  23.07.19 - 13:23
(getty)
(getty)

תגיות: פורבס

תחילת כתבה

כבכל שנה, מגזין ה"פורבס" בחר את 50 מועדוני הספורט העשירים בעולם, והרשימה מספקת מספר ממצאים לא רעים לגבי מצבן של הקבוצות, וגם לגבי חוסר הקורלציה המוחלט שבין הצלחה על הדשא והצלחה בדו"חות הרווח וההפסד.

מי שעומדת בפסגה היא הדאלאס קאובויס מה-NFL, ששווייה מוערך בכ-5 מיליארד דולרים. קבוצת הבייסבול של הניו יורק יאנקיז ממוקמת שנייה (4.6 מיליארד), ומעט מאחוריה נמצאת ריאל מדריד (4.24 מיליארד דולר), שהיא גם מועדון הכדורגל הבכיר בדירוג.

את החמישייה הראשונה סוגר מועדון הכדורגל של ברצלונה (4.02 מיליארדים) ולמרבה ההפתעה, גם הניו יורק ניקס: למרות הכשלונות הרבים שהמועדון חווה בשנים האחרונות, שווי השוק שלו עדיין מוערך בסכום אסטרונומי של 4 מיליארד דולר, ואף רשמה גידול של 11% בערך שלה. הניקס היא קבוצת הכדורסל הבכירה ביותר בדירוג של 2019.

מבין מועדוני הכדורגל, חמש מתוך שמונה הקבוצות באות מאנגליה: אחרי ריאל השלישית ובארסה הרביעית, מגיעה מנצ'סטר יונייטד למקום השישי (אך רשמה צניחה של 8% בערך המועדון), וקבוצת הכדורגל הבאה בתור מגיעה רק למקום ה-17, והיא באיירן מינכן הגרמנית.

מנצ'סטר סיטי נמצאת "רק" במקום ה-25, עם שווי של 2.69 מיליארד דולר, צ'לסי ממוקמת 32 עם ערך של 2.58 מיליארד וארסנל במקום ה-42. מי שהפתיעה היא ליברפול: המועדון, שלא היה ידוע בהכנסותיו, נכנס לראשונה לרשימת 50 הגדולים, והוא ממוקם 45 עם של 2.18 מיליארד דולר.

בכל הקשור ל-NBA, שתי הקבוצות המובילות בכלל לא הגיעו לפלייאוף בעונה האחרונה: אחרי הניקס מגיעה הלוס אנג'לס לייקרס של לברון ג'יימס (מקום 8, 3.7 מיליארד), כשצמודה אליה נמצאת סגנית האלופה, גולדן סטייט ווריורס שבמקום התשיעי (3.5 מיליארד).

שיקגו בולס, בהנהגת הבעלים ג'רי ריינסדורף, היא הבאה בתור במקום ה-19 (שם היא נמצאת עם אחותה מהפוטבול, השיקגו ברס).  אחריהן ברשימה: בוסטון סלטיקס (מקום 22), ברוקלין נטס (37), יוסטון רוקטס (38), דאלאס מבריקס (43) והקליפרס שבמקום ה-44.